Miło nam poinformować, że wśród gości naszej imprezy znalazł się Brunon Hawryluk.

Brunon Hawryluk – Swój pierwszy żywy kontakt z filmem przeżył, statystując jako dziecko w filmie “Cześć, Tereska” Roberta Glińskiego. Studiował reżyserię na AMA Film Academy w Krakowie oraz filmoznawstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej, absolwent warsztatów scenariopisarskich Bahama Films i innych.

Autor scenariuszy filmowych (m.in. fanowski film o Wiedźminie „Pół Wieku Poezji Później” w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego oraz fantasy horror “Cierpienie hrabiego Mortena”), od kilku lat scenarzysta i headautor seriali do TVN-u, Polsatu i innych telewizji. Reżyser filmów krótkometrażowych (m.in. sci-fi „Kopia”, “Cierpienie hrabiego Mortena”). Publikuje artykuły na Lubięgrozę.pl oraz FILM.ORG.PL, autor cyklu o polskim kinie SF pt. „Czy polscy reżyserzy śnią o filmach sci-fi?”.

Miłośnik fantastyki, szczególnie naukowej i socjologiczno-politycznej, kryminału, spaghetti westernu oraz kina z pogranicza metafizycznego i rozrywkowego. Za swoich filmowych mistrzów uważa m.in. Terry’ego Gilliama, Sidneya Lumeta, Milosa Formana i Piotra Szulkina. W literaturze: S. Lem, J. A. Zajdel, A. Wiśniewski-Snerg, a także S. King i E. A. Poe.

Kategorie: GOŚCIEPROGRAM