Agata Suchocka – piosenkarka, songwriterka, poetka, malarka i tłumaczka. Urodziła się we Wrocławiu, pisze od ponad 20 lat. Klejnotem koronnym jej twórczości jest seria „Daję Ci wieczność” – odważna, fantastyczna opowieść o zakazanych pragnieniach i grzesznej żądzy, ociekająca krwią i rozbrzmiewająca muzyką historia, której akcja obejmuje kilka wieków i opisuje losy wielu barwnych postaci. Suchocka nie ukrywa inspiracji wczesnymi dziełami Anne Rice, sięga po tematy kontrowersyjne, a na bohaterów wybiera jednostki ze społecznego marginesu. Swoimi powieściami usiłuje sprawić, by postać wampira przestała wzbudzać na ustach miłośników klasycznej literatury grozy jedynie uśmiech politowania, mimo tego, iż słowo „wampir” nie pojawia się w jej tekstach.

„Woła mnie ciemność” – tomem pierwszym cyklu autorka debiutowała w 2015r. Powieść ukazała się w wersji anglojęzycznej jako „And Then The Darkness Came” w styczniu tego roku nakładem wydawnictwa Royal Hawaiian Press. Premiera tomu drugiego – „Face to Face” – zapowiedziana jest na czerwiec. Choć cykl trudno jest jednoznacznie nazwać horrorem, niewątpliwie jest romansem z literaturą grozy.

Więcej informacji o cyklu znaleźć można na blogu daje-ci-wiecznosc.blogspot.com, a krótsze formy literackie autorstwa Suchockiej (oscylujące gdzieś na pograniczu turpistycznej prozy obyczajowej i gorzkiej satyry społecznej) na stronie agatasuchocka.blogspot.com

Kategorie: GOŚCIEPROGRAM