Fantastyka Open

AKADEMIA SUPERBOHATERA

Rebel Fencing Arena

Rebel Fencing to działająca od 2014 roku szkoła szermierki. Uczymy i rozpowszechniamy szermierkę klasyczną, czyli zapomnianą sztuką walki europejską bronią białą. Od innych rodzajów szermierki wyróżnia nas podejście do walki treningowej jak do walki realnej oraz to, że trenujemy replikami broni historycznej. Podstawowy zestaw trzech broni, który każdy adept szermierki klasycznej powinien znac to: szpada dworska, szabla pojedynkowa i rapier z lewakiem. Co jakiś czas prowadzimy też warsztaty walki mieczem długim według tradycji włoskiej we współpracy z innymi grupami, a także zajmujemy się bartitsu, czyli systemem walki dla gentlemanów, które wprowadzamy na zajęciach dla zaawansowanych szermierzy.

Często odwiedzamy konwenty i festiwale fantastyki, dla DF-ów po raz kolejny przygotowujemy, jak co roku, Rebel Arenę, na której będzie można zmierzyć się z innymi przeciwnikami w walce o wieczną chwałę!

Związek Wolnych Szermierzy „Freifechter Wrocław”

Jesteśmy grupą osób, hobbystów, ćwiczących dawne europejskie sztuki walki. Od 2014 roku jesteśmy zarejestrowaną organizacją pozarządową non-profit pod nazwą Związek Wolnych Szermierzy „Freifechter Wrocław”
Jesteśmy rekonstruktorami istniejącej  w okresie średniowiecza i renesansu, na dzisiejszych terenach Polski, grupy wolnych szermierzy. Zajmujemy się odtwarzaniem i przywracaniem świetności dawnym średniowiecznym oraz renesansowym europejskim sztukom walki.
Ćwiczymy opierając się o zachowane średniowieczne  i renesansowe źródła niemieckie. Naszym celem jest możliwie wierne odtworzenie zasad fechtunku średniowiecznego w konwencji braku uzbrojenia ochronnego. Realizujemy to poprzez świadomą rezygnację przede wszystkim  z ochrony korpusu.
Uważamy że szermierz powinien być sprawny fizycznie, dlatego na treningach dużą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń ogólnorozwojowych.  Oprócz walki długim mieczem który jest elementem przodującym, zajmujemy się  również  messerem, sztyletem, walką wręcz oraz innymi rodzajami broni. Na nasze treningi i warsztaty zapraszamy wszystkich którym leży na sercu praca nad maksymalnie wiernym odtworzeniem Dawnych Europejskich Sztuk Walki.

Polskie Stowarzyszenie Taekwon-do

„Taekwon-do jest koreańską sztuką samoobrony powstałą w roku 1955. Zostało założone przez Generała Choi Hong Hi. Nazwa oznacza tae-stopę, techniki nożne, kwon-pięść, techniki ręczne oraz do -drogę życia.
Polskie Stowarzyszenie Taekwon-do powstało pod koniec lat 80 XX wieku. Jest to jedna z pierwszych szkół Taekwon-do jakie powstały we Wrocławiu. W związku z dużym rozwojem stowarzyszenia w 2015 roku została zmieniona nazwa z Wrocławski Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki na Polskie Stowarzyszenie Taekwon-do. Prezesem Stowarzyszenia jest Grand Master Wojciech Dolny PL 9 – 1. Jest to najwyższy stopień mistrzowski w Polsce i na świecie.
Celem stowarzyszenia jest rozwój Taekwon-do w Polsce oraz szerzenie wiedzy na temat tej sztuki walki. Stowarzyszenie współdziała z innymi organizacjami działającymi na terenie Polski oraz zagranicą. Organizujemy treningi taekwon-do, kursy samoobrony głównie dla pań, seminaria szkoleniowe, obozy wypoczynkowe, pokazy, wyjazdy na zawody, w tym na mistrzostwa Europy i Świata, często są również organizowane seminaria z mistrzami z innych sztuk walki np. karate, ju-jitsu, kung-fu i inne. Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

Więcej informacji na http://www.wkdsw.strefa.pl/aktu.html

Akademia Baguazhang – Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong

Baguazhang, czyli “Dłoń Ośmiu Trygramów” to chińska sztuka, której najbardziej charakterystyczną cechą jest poruszanie po okręgu koła, ciągła zmiana kierunku i prędkości stosowanych technik oraz kolisty tor ruchu kończyn. Praktyka Baguazhang przynosi duże korzyści zdrowotne – ćwicząc rozbudowuje się energię wewnętrzną Qi oraz wzmacnia jednocześnie mięśnie, ścięgna i kości.

Więcej informacji: www.gongfu.com.pl

HES Gym&Fitness

HES Gym&Fitness to  prestiżowy kompleks sportowy w Leśnicy.

Charakteryzują Nas: przyjazna, rodzinna atmosfera, indywidualne podejście, wykwalifikowana kadra, profesjonalny sprzęt, przestronne sale, komfortowe szatnie i wiele innych.

Instruktorzy z HESgym poprowadzą na DF fantastyczne, aktywne i rozbudzające poranki dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, poziomu motywacji i zaawansowania, aby w przyjaznej atmosferze zadbać o naszą kondycję fizyczną.

WIOSKI FANOWSKIE

Zakon Świętego Płomienia

Zakon Świętego Płomienia to istniejące od 2008 roku bractwo post-apokaliptyczne. Uczestnicy konwentów, organizatorzy zlotów i larpów oraz eksploratorzy miejsc opuszczonych. Chcesz dowiedzieć się więcej kim jesteśmy i co robimy wpadnij do naszego obozu, chętnie opowiemy Ci nie tylko o naszej działalności, ale również o ogólnopolskim środowisku post-apo. jak głosi nasze motto „wpadnij do Zakonu, zanim Zakon wpadnie do Ciebie”.

Czarny Kur

Jesteśmy wrocławską drużyną rekonstrukcji historycznej. Zajmujemy się odtwórstwem Słowian Zachodnich z okresu wczesnego średniowiecza. Wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty lepienia naczyń i grzechotek glinianych, naukę pisania i czytania głagolicy oraz run, rozgrywki w wikińską grę planszową hnefatafl, rzut oszczepem i przymierzanie opancerzenia słowiańskiego woja. Pokażemy, jak żyli ludzie we wczesnym średniowieczu i opowiemy czym się zajmowali.

KONCERTY

Dziwoludy

Dziwoludy to grupa, którą połączyła pasja muzyczna i…  średniowiecze. Odłączyli swoje gitary, wzmacniacze, multiefekty i chwycili za proste, nigdy nie strojące drewniane instrumenta. Zaczęli przekopywać się przez odmęty internetów, by wydobyć  zapomniane melodie. Eksperymentując znaleźli swoje własne brzmienie. Przywdziali zgrzebne sukmany i tak wędrują traktem od zamków, grodów po obozowiska. Przygrywają na biesiadach i turniejach sławiąc pieśnią czas dawnych Słowian. A i do tańca wybiorą skoczną nutę.
Mimo, że pojawili się już na wielu festiwalach, turniejach i zlotach w kraju, to nie łatwo takie Dziwoludy spotkać. Pozwólcie im się zabrać do średniowiecza!

Rhiannon

Rhiannon – to zespół muzyczny z Wrocławia wykonujący szeroko pojętą muzykę celtycką (głównie irlandzką). Podczas naszych koncertów przenosimy słuchacza do świata muzyki folkowej zielonej wyspy.
Wykonujemy naszą muzykę na rzadkich, typowych dla tej muzyki tradycyjnych instrumentach, takich jak mandolina, banjo tenorowe, bodhran irlandzki, harfa celtycka, bouzouki irlandzkie, czy flety irlandzkie.
W skład zespołu wchodzi sześciu muzyków:
Anita Janukiewicz (skrzypce, altówka wokal), Małgorzata Modrzejewska (wokal), Ekaterina Pervezentseva (Bodhran, łyżki), Piotr Głowacki (tin i low whistle), Stanisław Marinczenko (bouzouki irlandzkie, gitara, harfa, wokal), Bartłomiej Ostaszewski (gitara, banjo, mandolina, wokal).
W swojej dotychczasowej karierze mieli już okazję w kraju i zagranicą, w Polsce w takich kultowych pubach jak „Stary Port” w Krakowie, „Brogans” w Poznaniu, czy „Stary Klasztor” we Wrocławiu, oraz na festiwalach, takich jak Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie, Celtyckiej nocy pod Szrenicą w Szklarskiej Porębie, czy choćby na jednym z najstarszych polskich festiwali szantowych „Wiatrak” w Świnoujściu.
Więcej informacji o zespole na ich stronie internetowej https://rhiannon.pl/

POZOSTAŁE

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI

Grupa zapalonych miłośników Japonii, których celem jest popularyzowanie kultury japońskiej w Polsce i odkrywanie Polski przed Japończykami. Swoje działania koncentruje przede wszystkim we Wrocławiu, jednak ich przedstawicieli można spotkać na różnych konwentach i wydarzeniach w całym kraju. W trakcie kilkuletniej działalności zorganizowali m. in. festiwale NAMI Airando i NAMI Budo Matsuri oraz kilka pokazów artystycznych z udziałem gości z Japonii. Zajmują się także organizacją pokazów, warsztatów i zajęć z różnych dziedzin japońskiej kultury, których część będziecie mogli samodzielnie odkryć na Dniach Fantastyki – czy to gry planszowe shogi i go, czy warsztaty ubierania kimona, czy pokazy szermierki kendo oraz tradycyjnego kabaretu rakugo.

Centrum Gier Fabularnych Furia

Jak to miało miejsce w ostatnich latach Centrum Gier Fabularnych FURIA zagości w fosie i rozstawi w niej strzelnicę ASG, gdzie każdy będzie miał szansę sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do celów nieruchomych z wykorzystaniem broni ASG, czyli wiernych replik prawdziwej broni, strzelających plastikowymi pociskami. Ponadto przy strzelnicy będzie znajdować się mini sklepik z oryginalnymi artykułami z zakresu militariów i gadżetami postapo.