Organizator

 


Organizatorem XIII Wrocławskich Dni Fantastyki jest:

CENTRUM KULTURY „ZAMEK”
www.zamek.wroclaw.pl
pl. Świętojański 1

Wrocław
Dyrektor – Elżbieta Lenczyk


Centrum Kultury „ZAMEK” to instytucja, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji. To także miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800-letniej historii. Pomimo tak wiekowej lokalizacji jesteśmy instytucją nowoczesną i chętnie witamy każdego, kto wyraża chęć twórczego spędzania wolnego czasu.

Umożliwiamy pogłębianie umiejętności w sztukach plastycznych, ceramice artystycznej, tańcu nowoczesnym, klasycznym, balecie, grze na instrumentach: pianino, gitara, a także w  zajęciach rekreacyjnych: joga, pilates, aerobik. To są sekcje już istniejące, ale cały czas jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Naszą ofertę staramy się na bieżąco dostosowywać do kulturalnych potrzeb odbiorców.

 

ZAMEK to również miejsce spotkań z twórcami kultury, kreatywnej wymiany myśli oraz realizacji wydarzeń artystycznych. Ponadto realizujemy autorskie projekty kulturalne, które stały się naszą wizytówką. Są to skoncentrowany na historycznych metodach browarnictwa Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (czerwiec), zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (maj), średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik), ekologiczne wymiany ubrań, spotkania z podróżnikami w cyklu „Kultury świata” oraz otwarte wykłady dotyczące współczesnej kondycji człowieka w ramach Leśnickiej Akademii Zamkowej.