Jurorzy Kryształowych Smoków

Z przyjemnością możemy ogłosić pełną listę wszystkich jurorów tegorocznego konkursu Kryształowych Smoków!

W kategorii – Opowiadania nadesłane prace oceniać będą:

Michał Jakuszewski – polski tłumacz literatury fantastycznej, z zawodu lekarz radiolog. Najbardziej znany z tłumaczenia cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” Georrge’a R.R. Martina. Członek fandomu fantastyki od 1981, kiedy to wstąpił do łódzkiego klubu Phoenix. Zaczynał od tłumaczenia wydawnictw klubowych, a od 1991 zajmuje się tym zawodowo. Tłumacz około stu książek takich autorów, jak George R.R. Martin, Steven Erikson, Glen Cook, David Brin, Ted Chiang, John M. Harrison i Robert Holdstock.

Krzysztof Haladyn – szeroko pojętą literaturą zainteresowany odkąd uznał, że tata zbyt szybko zasypia czytając mu na dobranoc. Oprócz książek uwielbia gry, zarówno te na planszy jak i na monitorze. Nie gardzi także dobrym filmem. Dwie wizyty w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES przypłacił utratą owłosienia w górnej części czaszki, więc teraz chciałby jechać w jakieś bezpieczniejsze miejsce

Jan Mądrzywołek – krakowianin od ponad czterdziestu lat, ojciec dzieciom, z wykształcenia informatyk. Od wielu lat miłośnik fantastyki w przeróżnej postaci, czasem też skręca w kierunku kryminału i komiksowych światów. Po okresie wypraw w inne rejony literatury doszedł niedawno do wniosku, że to właśnie SF i fantasy są jednak tym, co czyta najchętniej.
Od ponad sześciu lat prowadzi blog książkowy pod adresem www.tramwajnr4.pl

Michał Cetnarowski – pisarz, redaktor, tłumacz komisów, publicysta. W latach 2010–2012 szef działu z literaturą polską w rodzimej edycji magazynu „Fantasy & Science Fiction”, od 2013 r. w dziale prozy polskiej w miesięczniku „Nowa Fantastyka”. W marcu ukazała się jego najnowsza książka – „Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości”.

Łukasz Śmigiel – jest pisarzem i dziennikarzem (m.in. Onet, „Welcome to Wrocław”). Na co dzień wykłada na UWr w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od lat związany z różnymi stacjami radiowymi (obecnie – Radio Wrocław Kultura). Nominowany do nagrody wARTo Gazety Wyborczej. Twórca pulpowej serii książkowej o przygodach Tequili, która miesza ze sobą motywy postapo, science-fiction, westernu i horroru. www.lukaszsmigiel.blogspot.com

Natomiast w kategorii Komiks/Ilustracje prace będą oceniane przez:

Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003-2012 wydawca komiksu i literatury fantastycznej. W latach 2013-2016 recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie. W 2016 roku przewodniczący jury międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Konrad Okoński – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Rysownik komiksów, animator, podkaster. Prowadzi http://konradokonski.com. Stara się zdrowo odżywiać, bezskutecznie.

Sebastian Skrobol – wrocławski twórca komiksowy, wielokrotnie wyróżniany w festiwalowych konkursach za swoje krótkie formy komiksowe. Jego prace publikowane były w różnych katalogach, albumach zbiorczych i antologiach. Zawodowo pracuje jako ilustrator i grafik (głównie na potrzeby gier) . W 2014 roku wydał autorski album ” quiet little melody”.