Jurorzy Kryształowych Smoków

Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad wzięciem udziału w konkursie Kryształowych Smoków, to mamy dla Was kolejny argument za. Prezentujemy po dwóch pierwszych jurorów w każdej z kategorii.

Dla przypomnienia pierwszą kategorią są opowiadania, w której można brać udział w grupie profesjonalistów (i zawalczyć o 500 zł) lub debiutantów (gdzie nagroda wynosi 300 zł). Startujący muszą napisać tekst na temat „Wrocławski Superbohater – Kryształowy Smok”, który będzie nie dłuższy niż 12 tysięcy znaków. W tym roku nadesłane opowiadania będą oceniać:

Michał Jakuszewski – polski tłumacz literatury fantastycznej, z zawodu lekarz radiolog. Najbardziej znany z tłumaczenia cyklu Pieśń Lodu i Ognia Georrge’a R. R. Martina. Członek łódzkiego fandomu fantastyki od 1981, kiedy wstąpił do łódzkiego klubu Phoenix. Zaczynał od tłumaczenia wydawnictw klubowych, od 1991 tłumaczeniem zajmuje się zawodowo. Tłumacz około stu książek, m.in.George’a R. R. Martina, Stevena Eriksona, Glena Cooka, Davida Brina, Teda Chianga, Johna M. Harrisona i Roberta Holdstocka.

Krzysztof Haladyn – szeroko pojętą literaturą zainteresowany odkąd uznał, że tata zbyt szybko zasypia czytając mu na dobranoc. Oprócz książek uwielbia gry, zarówno te na planszy jak i na monitorze. Nie gardzi także dobrym filmem. Dwie wizyty w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES przypłacił utratą owłosienia w górnej części czaszki, więc teraz chciałby jechać w jakieś bezpieczniejsze miejsce

Druga kategorią będą prace graficzne, na które można nadsyłać swoje komiksy (do 3 plansz, nagroda główna 500 zł) oraz ilustracje (jedna plansza, nagroda główna 300 zł). Tutaj również uczestnicy musza zmierzyć się z tematem „Wrocławski Superbohater – Kryształowy Smok”. Pracę będą w tym roku oceniać miedzy innymi:

Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003-2012 wydawca komiksu i literatury fantastycznej. W latach 2013-2016 recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie. W 2016 roku przewodniczący jury międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Sebastian Skrobol – Wrocławski twórca komiksowy, wielokrotnie wyróżniany w festiwalowych konkursach za swoje krótkie formy komiksowe. Jego prace publikowane były w różnych katalogach, albumach zbiorczych i antologiach. Zawodowo pracuje jako ilustrator i grafik (głównie na potrzeby gier) . W 2014 roku wydał autorski album ” quiet little melody”.

Prace należy przesyłać do 30 kwietnia 2017 roku na adres krysztalowe@dnifantastyki.pl

Lista nominowanych prac wybranych przez jury zostanie ogłoszona 31 maja 2017 roku na stronie konwentu www.dnifantastyki.pl, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi na Gali Dni Fantastyki 8 lipca 2017 roku.

Pełny tekst regulaminu konkursu na opowiadania znajduje się tutaj – Kryształowe smoki 2017 LITERACKI, natomiast konkursu graficznego znajduje się tutaj – Kryształowe smoki 2017 GRAFICZNY.