Performance WRATH OF THE ABYSS – GNIEW OTCHŁANI

Na DF-ach będziecie mieli niebywałą okazję zobaczenia jak tworzy się na żywo wielkoformatowy obraz „Gniew Otchłani”. Wrocławski artysta Walter Brund w piątek i w sobotę będzie tworzył swój performance w zamkowej fosie, by na licytacji sprzedać swoje dzieło o 17:30 w drugi dzień Dni Fantastyki.

Walter Brund (sygnujący również swoje prace jako Mokurai, Moku I – Cisza Serca, Iwald) to malarz, ilustrator, performer. Od ponad 20 lat zajmuje się malarstwem tradycyjnym, rysunkiem i grafiką. Tworzy głównie realistyczne i surrealistyczne prace figuratywne, ale również pejzaże i abstrakcje. Porusza się w tematyce od malarstwa mistycznego, poprzez szeroko rozumiana fantastykę do inspirowanych malarstwem Dalekiego Wschodu krajobrazów.

Wybrane działania artystyczne

–  Dni Fantastyki 2007. Wystawa malarstwa

–  Indywidualna wystawa malarstwa „Shambala – Droga Wojownika. Sutra Bólu”. Centrum Kultury Zamek, Wrocław 2008

–  Performance „Publiczne tworzenie obrazu Anioł Zamku” i wystawa malarstwa. Otmuchów 2010

–  Performance „Publiczne tworzenia obrazu” i wystawa malarstwa na Tricon 2010. Cieszyn 2010

–  Ekspozycja na Targach Sztuki w Bremie. Brema 2011
–  Indywidualna wystawa malarstwa „SPIRITUUM’. Galeria autorska rzeźby Bronisława Chromego, Kraków 2017
Wydarzeniu będzie akompaniowała powstała w 2008 roku grupa Culturtrans, która tworzy autorską i oryginalną muzykę etniczno – transową, o potężnym a zarazem kojącym brzmieniu, której nie da się konkretnie przyporządkować do danego regionu na Ziemi czy też państwa. Aktualny skład: Ireneusz Baron Coen – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne etniczne, Walter Brund – instrumenty perkusyjne etniczne.