Pamiętacie, gdy chodziliście na bale przebierańców w przedszkolu i podstawówce? Jak było? Przenieśmy to teraz na trochę wyższy poziom. Twórcy strojów na Waszych oczach będą walczyć o tytuł Kryształowego Smoka wśród Cosplayerów!

Uczestnicy zawalczą o:

Tytuł najlepszego, a wraz z tytułem Nagroda Główna – 700zł oraz statuetka Kryształowego Smoka!

Nagrodą specjalną – „Najlepsze ostrze” –  w tym roku jest to miecz dwuręczny o wartości dwóch tysięcy złotych ufundowany przez naszego sponsora – Militaria.pl​.

Zawalczyć o nią będą mogli Uczestnicy pełnoletni, którzy w swoim stroju będą mieć element broni białej.

Ponadto Jury będzie mogło przyznać nagrody w kategorii Najlepszy strój „Horror i groza”.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie 1.06 – 24.06.2018 na adres cosplay@dnifantastyki.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:
– imię, nazwisko, pseudonim uczestnika
– datę urodzenia (w przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodziców dostarczona najpóźniej w dniu rozpoczęcia konkursu)
– imię postaci, dzieło, z której pochodzi postać
– krótką informację opisującą wykonanie stroju (max. 1000 znaków)
– materiał źródłowy (format jpg)
– ewentualny podkład muzyczny do prezentacji stroju (maksymalnie 2 min; format mp3)
– email (jeśli inny niż ten, z którego Uczestnik wysyła zgłoszenie) oraz telefon kontaktowy
– ewentualną zapowiedź, którą przed występem ma odczytać konferansjer

Opcjonalnie może zawierać:
– zdjęcie gotowego, bądź niemal skończonego stroju.

Każdy Uczestnik, który prześle Zgłoszenie ze wszystkimi danymi określonymi § 4 ptk 3 a i b w terminie określonym w § 4 ptk 2, otrzymuje 50% zniżkę na wejściówkę zakupioną w przedsprzedaży na Dni Fantastyki 2018. Pełny tekst regulaminu znajdziecie tutaj.

JURORZY

Yarpenna jest bardzo nietuzinkową postacią polskiego cosplayu. Oprócz zachwycających strojów bierze udział w wielu inicjatywach związanych z jej hobby. Jest m.in. członkiem grupy Check-Point Cosplay. Podczas Konkursu zwróci uwagę na użyte techniki i wczucie się w postać.

Sama o sobie mówi:

Cosplayem zainteresowałam się prawie pięć lat temu i muszę przyznać, że niesamowicie uzależniło mnie to hobby. Nie dość, że nauczyłam się wielu umiejętności przydatnych w życiu codziennym (np. skrócanie spodni całej rodzinie i naprawianie torebki na uczelnię materiałami do cosplayu), to dodatkowo poznałam mnóstwo nowych ludzi. Najbardziej lubię przenosić do realistycznego świata różne memy i żarciki z konkretnej gry, to pozwala mi dużo lepiej oddać ducha postaci i jej otoczenia. Poza tym uważam, że zawsze jest coś nowego do nauki i że zawsze można polepszyć swoje umiejętności, a inspirację warto czerpać zewsząd! Teraz dodatkowo szkolę się na 3D grafika/animatora i już mam pełno pomysłów, jak mogę wykorzystać to w cosplayu.
Autor fotografii: Stygian VI Photography
Adrian „Czarny” Rimpler
Adrian od dawna zajmuje się fotografią cosplayową. Można powiedzieć, że był świadkiem narodzin cosplayu w Polsce. Współpracował z topowymi polskimi i zagranicznymi cosplayerami. Jest członkiem grupy Flash crew. Ciekawe ujęcia, pomysł na sesję, ale przede wszyskim historie, które pokazuje na zdjeciach to jego znaki rozpoznawcze. Uwiecznia stroje cosplayerów od tylu lat, że doskonale wie, co zrobione jest dobrze.
Na konkursie oceni głównie całokształt, ale też i mobilność stroju. 

Martyna Gach

Martyna Gach – współtwórczyni oraz wieloletnia koordynatorka Programu mikroGRANTY ESK 2016, programu współorganizacji projektów z mieszkańcami Wrocławia ze wszystkich dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej. Obecnie współpracuje z wrocławskimi instytucjami kultury w zakresie promocji i komunikacji wydarzeń i projektów. Na co dzień pracowniczka Centrum Kultury Zamek. Jest inicjatorką i koordynatorką wielu społecznych inicjatyw lokalnych.

Organizatorka konkursu – Atai jest zarówno doświadczoną cosplayerką, jurorką, jak i organizatorką konkursów cosplay w Polsce. Reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie European Cosplay Gathering, została wybrana na reprezentanta Polski w międzynarodowym konkursie International Cosplay League oraz coroczne wyróżnienia na wielu polskich konwentach. Współpracowała w wielu projektach z firmami handlowymi, jak i eventowymi. Atai organizowała konkursy cosplayowe m.in. na Nju Winter Games oraz Dniach Fantastyki. Dzięki swojemu doświadczeniu ze strony organizatora, uczestnika a nawet jurora Atai zadba, żeby konkurs przebiegł sprawnie, a wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo.