Strefa Partnerska

Arkhamer

Arkhamer to konwent nastawiony na rodzinną atmosferę, niepowtarzalny kontakt między uczestnikami i dobrą zabawę. Wydarzenie skierowane jest do miłośników fantastyki w każdej postaci, gier RPG, planszowych i bitewnych. Pierwsza edycja Arkhamera przyciągnęła ponad 400 osób i sprawiła, że Kalisz pojawił się na konwentowej mapie Polski. W roku 2016 gościliśmy 500 osób, a w roku 2017 powtórzyliśmy ten wynik.

Na Arkhamerze będziesz mógł odwiedzić wyjątkową czytelnię RPG, wziąć udział w grze konwentowej (z nagrodami), zagrać LARP-a, rozegrać sesję RPG, zjeść wspólne śniadanie z innymi uczestnikami konwentu (zapewniamy podstawowe produkty), wziąć udział w panelach dyskusyjnych, odwiedzić wspaniałe prelekcje naszych prelegentów; ale przede wszystkim – poznać nowych, niesamowitych ludzi.

Copernicon

Copernicon 2017 jak zwykle zaprasza do fantastycznego Torunia. Miłośnicy niesamowicie klimatycznej Starówki nie zawiodą się ani trochę, ponieważ już we wrześniu czeka ich bogata w przygody przeprawa przez gotycki gród. LARP-y, RPG-i, spotkania z ciekawymi gośćmi ze świata literatury fantasy, popkultury i komiksu, gry konsolowe, gry planszowe, konkursy, kultura azjatycka, cosplay i wiele innych atrakcji. W Toruniu konwent nie zamyka się w salach – on opanowuje miasto. To impreza kreowana z pasją.

Kapitularz

Kapitularz to Łódzki Festiwal Fantastyki (i nie tylko!) osadzony w realiach urban fantasy i horroru, gdzie miejsce dla siebie znajdą zarówno fani fantastyki i gier fabularnych, jak i komiksu czy kultury japońskiej. Kapitularz to kilkaset godzin programu: konkursów, paneli, sesji RPG, LARP-ów i spotkań z twórcami. Odbędzie się w dniach 1-3 września w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Polcon

Polcon to ogólnopolski konwent miłośników fantastyki odbywający się nieprzerwanie od 1985 roku, organizowany co roku w innym miejscu przez różne kluby i stowarzyszenia. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal literatury fantastycznej i fantastyki, to na nim przyznawana jest Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

W 2017 roku Polcon gości w Lublinie i jest częścią obchodów jubileuszu 700-lecia miasta. Zapraszamy na wyjątkowe święto fantastyki do stolicy Polski Wschodniej. Tchnienie Wschodu towarzyszyć będzie zarówno bogatemu programowi literackiemu i publicystycznemu, jak i wszelkim atrakcjom i rozrywkom. Na Polconie pojawi się też bardzo szeroki program Strefy Kultury – koncerty, spektakle teatralne, performance, wystawy czy warsztaty artystyczne – oraz specjalny blok poświęcony fandomowi (Historia fantastyki w Polsce, Polcony i konwenty, o których nie mieliście pojęcia); do tego warsztaty i wykłady dla animatorów kultury fantastycznej i organizatorów konwentów oraz oczywiście wyjątkowi goście.

Poszukiwacze Przygód

Organizujemy najlepsze w Polsce obozy letnie! Fanów fantastyki – RPG, LARP, postapo, MOBA – zapraszamy do Twierdzy Fantastyki w Bukowinie Tatrzańskiej. Otaku Mangi, Anime, miłośnicy K-POP-u, Japonii i Korei znajdą dla siebie obozy pod Tatrami, a nad Bałtykiem przygotowaliśmy obozy dla fanów e-sportu, gamerów i youtuberów. Na DF-y przygotowaliśmy turniej SUMO. Nie śpisz po nocach, marząc o chwale wojownika sumo? Tak myśleliśmy. Z nami zostaniesz mistrzem zapasów bez przestrzegania rygorystycznej diety. Załóż dmuchany kombinezon, wkrocz na matę i pokaż, co potrafisz!

Paweł Jóźwiak-Rodan

Najbardziej znany jako autor scenariusza, zdjęć i reżyser filmu dokumentalnego Mama, tata, Bóg i Szatan, który zdobył liczne nagrody w kraju i zagranicą. Wyreżyserował także krótkometrażowy film fabularny OSIEM9, który został zakwalifikowany do sekcji konkursowej East End Film Festival w Londynie oraz zdobył Nagrodę Publiczności UNIFEST w Madrycie.

Na swoim stoisku będzie prezentował film dokumentalny zrealizowany w technologii Virtual Reality.

Program Strefy Partnerskiej

Piątek:

15:00-20:00 – Turniej SUMO – zostań zapaśnikiem! (Poszukiwacze Przygód)
17:00 – Tabu (Kapitularz)
19:00 – Konwenty, gitara i śpiew (Dni Fantastyki)

Sobota:

10:00-15:00 – Turniej SUMO – zostań zapaśnikiem! (Poszukiwacze Przygód)
11:00 – Konkurs mitologiczny (Copernicon)
15:00 – Fantastyczne kalambury (Arkhamer)
17:00 – Potworny Twister (Kapitularz)
19:00 – Wielka Mafia (Arkhamer)

Niedziela:

11:00 – Pokaż fandom – kalambury konwentowe (Dni Fantastyki)

 

Partnerami programowymi Dni Fantastyki 2017 są:

 

Miejska Biblioteka Publiczna – Partner akcji „Fantastyka Inspiruje”
Dolnośląska Biblioteka Publiczna – Partner akcji „Fantastyka Inspiruje”
Rebel Fencing
Otwarte Opcje Fantastyczne
Polskie Gry Wideo
Bioengineering
KN Kiwon
Koloseum
TK Games
Profesja