Motywem przewodnim programu XIV Dni Fantastyki jest „W świecie mrocznych opowieści„. W czasie trzech dni trwania naszego festiwalu, chcielibyśmy razem z wami podążyć tropem mrożących krew w żyłach historii, które wypowiadane szeptem od dawna wędrują z ust do ust, pochylić się nad naszymi regionalnymi motywami, które inspirują zarówno naszą polską, jak i światową grozę, poznać najciekawsze creepypasty, zanurzyć się w klimatach klasycznego horroru i w końcu, odkryć atmosferę starych i złowrogich legend i baśni. We wszystkich tych opowieściach występuję element tajemnicy, nieuchwytnego lęku i trwogi. Możecie też oczekiwać, że w czasie licznych konwentowych dyskusji nie zabraknie tematów związanych z naszym rodzimym środowiskiem twórców grozy, o ich wpływie na światową literaturę oraz o dominujących obecnie nurtach w tym gatunku.

Jednak DF-y 2018 to nie tylko groza i horror. Tradycyjnie postaramy się zachwycić Was licznymi gośćmi, różnorodnym programem i otwartą swobodną atmosferą początku lata. Program będzie ułożony w 8 bloków związanych z poszczególnymi dyscyplinami w których występuje fantastyka oraz w 5 stref poświęconych konkretnym uniwersom, tematom lub fandomom. Oto i one:
Blok Literacki
Blok Ilustracji i Komiksu
Blok Filmowo-serialowy
Blok Naukowy
Blok Gier i Multimediów
Blok Popkultury i Paranauki
Blok Fantastyka Open

Stefa Gwiezdnych Wojen
Strefa Gry o tron
Strefa Blizzard
Strefa Horroru i Grozy
Strefa Dziecięca

Zapraszamy do zgłaszania programu poprzez formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie już w marcu! Dla twórców programu przewidujemy zniżki (do 50 % za jeden punkt programu) przy zakupie w przedsprzedaży.