Atrakcje specjalne

WYSTAWA PRAC RAFAŁA SZŁAPY 

Wystawa na 3 piętrze. Rafał Szłapa jest polskim rysownikiem komiksów, ilustratorem i storyboardzistą, twórcą autorskiej serii komiksowej Bler. Na zaprezentowanej wystawie będzie można odkryć bardziej malarskie oblicze autora. Wśród kilku zaprezentowanych prac znajdą się ilustracje wykorzystane na okładkach wydawnictw Fabryka Słów i Sqn a także rzeczy stworzone w hołdzie ulubionym filmom i serialom. Znajdzie się też miejsce dla klimatów bliskich grozie H.P Lovecrafta, który jest jedną z wielkich inspiracji Rafała.

Przedstawione prace zostały namalowane w technice komputerowej, ale duży wpływ na ich wygląd ma fakt, że autor od lat pracuje także w technikach analogowych. W jego przekonaniu wybór narzędzia ma znaczenie pośrednie wobec wizji, jaką chce się przekazać, to od niej zależy jakość pracy i to na ile nas poruszy. Na liście artystycznych doświadczeń ma współpracę z Artifex Mundi, gdzie opracowywał wizualną stronę jednej z produkowanych przez nich gier przygodowych. Aktualnie opracowuje stronę wizualną kolejnych okładek oraz dwóch gier karcianych. Trwają też prace nad kolejnym Blerem.

WYSTAWA PRAC LAZARE GVIMRADZE

Wystawa na 1 piętrze. Lazare Gvimradze to 24-letni artysta z Tbilisi w Gruzji. Kochał rysować od najmłodszych lat. Gdy na rynku pojawiły się tablety, ponownie odkrył swoją pasję do sztuki, mimo, że jego wykształcenie i praca zawodowa nie są z nią związane. Obecnie traktuje grafikę jako hobby. Tworzy prace w klimatach sciencefiction i fantasy. Inspirują go filmy, pokazy, gry wideo. Prace – w stylu opartym na wektorach, wytwarza przy użyciu swojego iPada, które stało się jego ulubionym narzędziem do tworzenia. Jego inspirację są zarówno współcześni mistrzowie cyfrowej sztuki, jak i weterani tworzący technikami tradycyjnymi, tacy jak Ralph McQuarrie czy SydMead.

Wystawa zawiera cyfrowe dzieła sztuki zainspirowane BioWare, fantastycznonaukową fabularną grą wideo, Mass Effect i Mass Effect: Andromeda. Cyfrowy artysta Lazare Gvimradze bada różne tematy epickiej przestrzeni, kładąc nacisk na prezentację Andromedy i piękno obcych światów. Każda grafika została stworzona całkowicie na iPadzie.

WYSTAWA „80’s 90’s Fantastic Heroes”

Wystawa prezentuje 40 oryginalnych plansz komiksowych  z superbohaterami i bohaterami fantastyki lat 80- tych i 90- tych.Są to pracę m.in. wydawnictw Marvel, DC, Dark Horse, Image, Dynamite….autorów takich jak Pat Ollife (USA), Sal Buscema(USA) Jesus Merino (Hiszpania), Joe Bennett (Brazylia) Mike Deodato (Brazylia), Mike Miller (Kalifornia).

Na planszach- bohaterowie popkultury, której eksplozję obserwowaliśmy w latach 80- tych w Polsce: Batman, Superman, Iron Man, Captain America, Ant-man, He-Man, Wolverine, Aliens, Batgirl, Hulk, Thor, Punisher, Spawn, Spiker-Man, Terminator, Wander Woman I bohaterowie Star Trek i Gwiezdnych Wojen.Wszystkie plansze pochodzą ze zbiorów ARTKOMIKS http://artkomiks.pl/ oraz od prywatnych kolekcjonerów.

TARDIS

Na Dniach Fantastyki pojawi się również pełnowymiarowa fanowska replika TARDIS (z ang. Time And Relative Dimension In Space), czyli przypominający budkę policyjną wehikuł czasu i przestrzeni, którym podróżuje Doktor z brytyjskiego serialu science-fiction pt. „Doctor Who”. Jej właściciele, Beata i Piotr, z chęcią opowiedzą jak weszli w posiadanie repliki oraz pokażą w jaki sposób TARDIS wkomponowuje się w przestrzeń konwentową i gromadzi wokół siebie społeczność fanowską.

III Piętro – Sala pokazowa

Bioengineering
Na Dniach Fantastyki w sobotę i niedzielę firma Bioengineering przygotuje stoisko, na którym będzie można zobaczyć i przetestować bioniczną rękę, porozmawiać o przyszłości protetyki oraz dowiedzieć się jak projektowane i wytwarzane są sztuczne kończyny nie odbiegające funkcjonalnością od naturalnej dłoni
TK Games
Koło naukowe TK Games jest jednym z największych kół naukowych na Politechnice Wrocławskiej. Zrzeszamy w swoich szeregach studentów wszystkich uczelni, zajmujących się wszystkim aspektami tworzenia gier komputerowych(projektowanie, programowanie, tworzenie grafiki, dźwięków i muzyki).
Wymieniamy się wiedzą i tworzymy gry. Są wśród nas zarówno początkujący twórcy jak i doświadczeni profesjonaliści, więc jeżeli ktokolwiek marzy o tworzeniu gier, jesteśmy właściwym towarzystwem obojętne na jakim poziomie zaawansowania już jest.

Zapraszamy na nasze stoisko wszystkich którzy
a) chcą porozmawiać o naszym kole i/lub tworzeniu gier
b) chcą zobaczyć nasze najnowsze projkety, w tym roku pokażemy między innymi:
– Tannenberg – komputerowa gra karciana w inspirowanym XV-wiecznym Królestwem Polski światem fantasy. Wschodnie mocarstwa nieoczekiwanie muszą sprzymierzyć się przeciwko siłom zła.
– Profanum: Svetaria – komputerowy taktyczny RPG, w którym brutalny, mroczny świat inspirowany wczesnym średniowieczem, wypełniony jest taktycznymi potyczkami i wciągającą, nieliniową historią.
– Gruba – symulator kopalni w fantastycznym swiecie zamieszkałym przez antropomorficzne zwierzeta
Koło Naukowe Kiwon
Koło naukowe ,,Kiwon” działa na wydziale chemicznym Politechniki Wrocławskiej. W obszarze naszych zainteresowań znajdują się paliwa, ale na codzień, na zajęciach zajmujemy się szeroko pojętą chemią. Na stoisku będzie można uczestniczyć w przeprowadzaniu różnych eksperymentów.

Performance WRATH OF THE ABYSS – GNIEW OTCHŁANI

Na DF-ach będziecie mieli niebywałą okazję zobaczenia jak tworzy się na żywo wielkoformatowy obraz „Gniew Otchłani”. Wrocławski artysta Walter Brund w piątek i w sobotę będzie tworzył w zamkowej fosie swoje dzieło, by na licytacji o 17:30 w drugi dzień Dni Fantastyki sprzedać go szczęśliwemu nabywcy.

Walter Brund (sygnujący również swoje prace jako Mokurai, Moku I – Cisza Serca, Iwald) to malarz, ilustrator, performer. Od ponad 20 lat zajmuje się malarstwem tradycyjnym, rysunkiem i grafiką. Tworzy głównie realistyczne i surrealistyczne prace figuratywne, ale również pejzaże i abstrakcje. Porusza się w tematyce od malarstwa mistycznego, poprzez szeroko rozumiana fantastykę do inspirowanych malarstwem Dalekiego Wschodu krajobrazów. Jego strona to www.walterbrund.com

Wybrane działania artystyczne

–  Dni Fantastyki 2007. Wystawa malarstwa

–  Indywidualna wystawa malarstwa „Shambala – Droga Wojownika. Sutra Bólu”. Centrum Kultury Zamek, Wrocław 2008

–  Performance „Publiczne tworzenie obrazu Anioł Zamku” i wystawa malarstwa. Otmuchów 2010

–  Performance „Publiczne tworzenia obrazu” i wystawa malarstwa na Tricon 2010. Cieszyn 2010

–  Ekspozycja na Targach Sztuki w Bremie. Brema 2011
–  Indywidualna wystawa malarstwa „SPIRITUUM’. Galeria autorska rzeźby Bronisława Chromego, Kraków 2017
Wydarzeniu będzie akompaniowała powstała w 2008 roku grupa Culturtrans, która tworzy autorską i oryginalną muzykę etniczno – transową, o potężnym a zarazem kojącym brzmieniu, której nie da się konkretnie przyporządkować do danego regionu na Ziemi czy też państwa. Aktualny skład: Ireneusz Baron Coen – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne etniczne, Walter Brund – instrumenty perkusyjne etniczne.

NOCNE KINO SUPERBOHATERSKIE

Dla wszystkich, którzy chcieliby przedłużyć sobie zabawę do późnej nocy mamy niespodziankę. W nocy z piątku na sobotę zapraszamy na nocne kino plenerowe na zamkowych tarasach! Klimatyczne otoczenie i świetnie dobrane filmy, gwarantują niesamowitą atmosferę podczas seansu. W repertuarze trzy filmy o nietypowych, ale niesamowicie charyzmatycznych superbohaterach.

Start w piątek 7 lipca o 21:00 na zamkowych tarasach.

Już niedługo kolejne informacje o atrakcjach specjalnych…