Dziwoludy

Dziwoludy to grupa, którą połączyła pasja muzyczna i…  średniowiecze. Odpięli swoje gitary, wzmacniacze i multiefekty, chwycili za proste, nigdy nie strojące drewniane instrumenty. Potem zaczęli przekopywać się przez odmęty internetów, by wydobyć  zapomniane od wieków melodie. A eksperymentując, znaleźli swoje własne brzmienie. Przywdziali zgrzebne sukmany i teraz wędrują traktem od zamków, grodów po obozowiska. Przygrywają na biesiadach i turniejach sławiąc pieśnią czas dawnych Słowian. A i do tańca wybiorą skoczną nutę.
Mimo, że pojawili się już na wielu festiwalach, turniejach i zlotach w kraju, to nie łatwo takie Dziwoludy spotkać. Pozwólcie im się zabrać do średniowiecza!

Związek Wolnych Szermierzy „Freifechter Wrocław”

Jesteśmy grupą osób, hobbystów, ćwiczących dawne europejskie sztuki walki.
Grupa nieformalnie powstała w 2007 roku. Od 2014 roku jesteśmy zarejestrowaną organizacją pozarządową non-profit pod nazwą Związek Wolnych Szermierzy „Freifechter Wrocław”
Jesteśmy rekonstruktorami istniejącej  w okresie średniowiecza i renesansu, na dzisiejszych terenach Polski, grupy wolnych szermierzy. Zajmujemy się odtwarzaniem i przywracaniem świetności dawnym średniowiecznym oraz renesansowym europejskim sztukom walki.
Ćwiczymy opierając się o zachowane średniowieczne i renesansowe źródła niemieckie.
Naszym celem jest możliwie wierne odtworzenie zasad fechtunku średniowiecznego w konwencji braku uzbrojenia ochronnego. Realizujemy to poprzez świadomą rezygnację przede wszystkim  z ochrony korpusu.
Uważamy, że szermierz powinien być sprawny fizycznie, dlatego na treningach dużą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń ogólnorozwojowych.  Oprócz walki długim mieczem, który jest elementem przodującym, zajmujemy się  również  messerem, sztyletem, walką wręcz oraz innymi rodzajami broni.
Na nasze treningi i warsztaty zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu praca nad maksymalnie wiernym odtworzeniem Dawnych Europejskich Sztuk Walki.

Szkoła tańca „Irish Spin”

Szkoła tańca „Irish Spin” została założona w 2016 roku przez Małgorzatę Szarycz – certyfikowaną instruktorkę tańca irlandzkiego (TCRG). Naszym głównym celem jest popularyzacja kultury irlandzkiej w naszym regionie. Praktykujemy sportową odsłonę tańca irlandzkiego jednocześnie zdobywając wiedzę na temat tradycyjnych form. Regularnie występujemy na międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim (Feis). W marcu 2018 tancerki Irish Spin wystąpiły na Mistrzostwach Świata w Glasgow.

Rebel Fencing

Rebel Fencing jest działająca od 2014 szkołą fechtunku znajdującą się we Wrocławiu. Uczymy szermierki klasycznej, czyli efektywnej, bojowej lub jak kto woli – pojedynkowej walki europejską bronią białą. Naszą naczelną zasadą, na której oparliśmy system nauczania, sparingów i zawodów jest zasada „primum vivere”, co w wielkim skrócie oznacza „najpierw przeżyć” – jednocześnie trafić, samemu nie będąc trafionym. Nauka obejmuje walkę za pomocą: szpady dworskiej, szabli pojedynkowej oraz szabli ciężkiej i rapiera z lewakiem. Dla osób zaawansowanych prowadzimy również zajęcia z miecza długiego. Regularne zajęcia z szermierki klasycznej odbywają się stacjonarnie w samym centrum Wrocławia. Już dziś wszystkich serdecznie na nie zapraszamy.
Dla DF-ów po raz kolejny przygotowujemy warsztaty, pokazy i Rebel Arenę, na której będzie można zmierzyć się z innymi przeciwnikami w walce o wieczną chwałę!
Odnośnik na stronę: www.rebelfencing.pl
Facebook grupy.

Zespół Roderyk

Zespół Roderyk to formacja, która powstała w 2008 roku z inicjatywy Mariusza Rodziewicza. Grupa wykonuje muzykę folkową, etniczną, inspirowaną kulturą: wschodu, celtycką, bałkańską; poszukując przy tym nowych form, dźwięków. Niebywałą inspirację zespół czerpie również z naszych rodzimych słowiańskich nut, które sprawiają, iż słuchacze odnajdują się w określonej czasoprzestrzeni. Zespół występuje na koncertach kameralnych, uświetnia Festiwale Kultury Średniowiecza, muzyki folkowej, dając publiczności możliwość przeniesienia się w różne obszary geograficzne i epoki.

Formacja w dużej mierze opiera swoją twórczość na kompozycjach autorskich, nie stroni jednakże od tradycyjnych utworów, pochodzących z różnych stron świata czy kręgów kulturowych prezentowanych w odmiennej aranżacji. Roderyk wykorzystuje instrumenty tradycyjne oraz etniczne, co nadaje muzyce niepowtarzalnego brzmienia i charakteru.

Akrobatyka Powietrzna

Daria Lasota – Od 17 lat czynnie związana ze sportem. Miłość do aktywności fizycznej rozpoczęła się od tańca nowoczesnego i klasycznego wielokrotnie rywalizując o podium z innymi tancerzami na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata i biorąc udział w licznych szkoleniach. Aktualnie od 3 lat zajmuje się akrobatyką powietrzną występując oraz prowadząc własną sekcję dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szeroki zakres wiedzy i umiejętności umożliwił uczestnictwo w wielu projektach m.in. Ceremonii Otwarcia Euro 2012.

Na Df-ach Darię zobaczymy w finale piątkowego wieczoru. Będzie to niezwykle widowiskowy, zmysłowy i kobiecy pokaz akrobatyki powietrznej z wykorzystaniem pełnego wdzięku i delikatności rekwizytu jakim jest szarfa. Artystka oczaruje publiczność DFów niepowtarzalnymi umiejętnościami, a także oryginalnym, tajemniczym klimatem swojej etiudy.

Tribal

Tribal to nowoczesny taniec orientalny stanowiący kombinację wielu współczesnych stylów. Jest mozaiką przeciwieństw wymagającą harmonii pomiędzy siłą, gracją, wyrazistością ruchu oraz płynnością. Tancerki pokazują swoje niesamowite umiejętności techniczne oraz płynność ciała, wkomponowane w rytm muzyki elektronicznej, etnicznej, filmowej, a także wielu innych muzycznych stylów. Taniec łączy w sobie zarówno siłę, zdecydowanie jak i delikatną płynność ruchów, a choreografie realizowane podczas Dni Fantastyki przeniosą nas w świat fantastyki i mroków gotyku.

Więcej o występujących: Alicja – Tribal, SinNombreTribe, Fire Sakret

Anna Sikorska- warsztat haftu krzyżykowego

Pochodzę z rodziny, w której każdy coś robi – babcia robiła swetry na drutach, mama szydełkuje, siostra robi przepiękne kartki, a tato majsterkuje. Haftować krzyżykami nauczyłam się szybciej niż zaczęłam pisać, bo było to o wiele łatwiejsze. Na co dzień jestem nauczycielem geografii, a po pracy czytam komiksy Marvela. Jestem także związana z Pyrkonem, gdzie opiekuję się Fantasium Creatium.

Warsztat haftu krzyżykowego

Co to za pixelowe potworki? To haft krzyżykowy! Na pewno go znasz – w taki sposób nasze babcie haftowały różne obrazki, które do tej pory zdobią nasze ściany. Choć ta technika jest bardzo stara, wciąż jest żywa, a od kilku lat wraz ze wzrostem zainteresowania rzemiosłem artystycznym wzrasta także i jej popularność. Podczas warsztatów nauczysz się haftować krzyżykami – nieważne, czy jesteś chłopakiem, dzieckiem czy może uważasz, że masz za „grube” palce. Haftować może każdy z nas! Przyjdź i stwórz swojego ulubionego bohatera. Na warsztat nie musisz ze sobą nic przynosić, wystarczą dobre chęci, zaangażowanie i odrobina cierpliwości.

Najlepsze piosenki z kreskówek na żywo – sezon 3,5

Z pewnością zastanawiacie się jak powstał ten niezwykły projekt. Chłopaki nie poznali się podczas przesłuchań. Nie było też żadnej tablicy ogłoszeń. Wszystko zaczęło się od prostego pytania „Czy nie chciałbyś ze mną grać piosenek z kreskówek?” No i tak zaczęła się tak oryginalna przygoda…

Od grudnia roku 2015 Bartek „Burzol” Burzyński oraz Wojciech „Kelen” Nelec dzielą się swoją pasją do animacji i muzyki poprzez wspólne granie piosenek z kreskówek. Swoje koncerty organizują, rzecz jasna, z wykorzystaniem dwóch najlepszych instrumentów na świecie czyli: ukulele i gitary. Największą frajdą dla obydwu chłopaków jest oczywiście wspólny śpiew z widownią oraz czas, gdy mogą powspominać wcześniej zrealizowane animacje i momenty, które najbardziej utkwiły w ich pamięci – zarówno te wesołe, jak i te smutne.

Wybierzmy się razem w świat animacji i przeżyjmy wspólnie raz jeszcze wszystkie słynne piosenki zarówno z kreskówek dawnych lat, jak i obecnych. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem „Stevena Universe’a”, czy „Scooby’ego-Doo” – dołącz do nas i przygotuj swoje feelsy! Zachęcamy do przyniesienia własnego instrumentu!

Dorigami

Dorigami to inicjatywa artystyczna powstała w 2012 roku w Poznaniu. Pomysł ten narodził się w głowie Dominika i szybko ze zwykłego hobby stał się sposobem na życie. O papierze wiemy prawie wszystko i chętnie zagniemy Cię swoją wiedzą! Podczas warsztatów będziecie mieli okazję nauczyć się podstaw rządzących światem papieru. Wspólnie z nami złożycie różnorodne modele, a także będziecie mieli okazję podziwiać skomplikowane figurki, których stworzenie zajmowało niekiedy wiele godzin. Posłuchacie też niesamowitych historii związanych z tą formą sztuki i wiele, wiele więcej!
Nie jest ważny wiek, ani doświadczenie – wystarczy odrobina chęci!

Basiola

Basiola – to duet tribalowy będący połączeniem blingu z mrokiem. Od kilku lat wspólnie pojawiają się na scenie w różnorakich odsłonach nie tylko jako duet, ale i solo jako Szynszyla i Ola. No co dzień dziewczyny są bardzo aktywne tanecznie i artystycznie działając w różnych zespołach: Lazy Daisies (burleska), Sakret (fire show) czy Mahakala (tribal). Ola i Basia na scenie czują się doskonale, realizowały już pokazy podczas wydarzeń takich jak Equinoxie, Obudzić Sypialnię,  na Dfach, we wrocławskim Alladynie, czy na Urodzinach Warsaw Balkan Madness. Możecie je także spotkać na Wrocławskim Rynku, gdzie czasami realizują spontaniczne pokazy.

Na tegorocznych DFach, w piątkowy wieczór, tancerki wykonają trzy choreografie tribalowe do muzyki o różnorodnym klimacie. Poprzez tą prezentację artystki zamierzają podzielić się z Wami swoją wielką życiową pasją, mając nadzieję, że być może choć kilku spośród widzów pójdzie w ich ślady. Jesteśmy przekonani, że dzięki ich obecności na scenie w Amfiteatrze ten piątkowy wieczór będzie naprawdę wyjątkowy!

Fechtschule Falco

Fechtschule Falco – szkoła dawnych europejskich sztuk walki. Poprzez rekonstrukcję technik walki różnego rodzaju bronią białą, strojów szermierzy oraz ceremoniału, jaki towarzyszył turniejom, staramy się odtworzyć szeroko rozumianą kulturę szermierczą Wrocławia i Śląska od XV do XVII wieku. Naszą misją jest propagowanie wiedzy i poszerzanie świadomości o europejskich tradycjach dotyczących posługiwania się bronią białą, przekazywania ich i kultywowania.

Fanpage zespołu

Fundacja Przyjaźni Polsko- Japońskiej NAMI

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI została założona w roku 2013 przez trójkę Wrocławian w celu rozwijania kontaktów między Polakami a Japończykami poprzez wzajemne poznawanie i uczestnictwo w kulturze, a także określanie i wzmacnianie wartości osób i narodów dzięki poznawaniu wzajemnej odmienności. Fundacja serdecznie zaprasza na moc atrakcji przygotowanych specjalnie na Dni Fantastyki. Będziecie mogli zapoznać się z dawną i współczesną kulturą Japonii, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o języku, a także zapoznać się z typowymi grami czy spróbować wcielić się w samuraja. Wrocławski klub kendo Ryushinkai zaprasza natomiast na pokaz i warsztaty szermierki japońskiej. Będziemy mieli cały sprzęt niezbędny, byś stał się prawdziwym samurajem, chociaż na kilka minut. Dzieci, młodzież i dorośli mile widziani 🙂

Stanowisko Fundacji będzie otwarte w sobotę 30.06 w namiocie na zamkowych tarasach od godz. 11:00 do 20:00. Wszystkie atrakcje poza pokazem kendo, który odbędzie się w Amfiteatrze odbędą się na tym stanowisku.  Poniżej program realizowanych atrakcji:

11:00 – 12:00 Koty w japońskiej (pop)kulturze
12:30 – 13:30 Mroczne strony języka japońskiego
14:45 – 15:30 Warsztaty kendo
16:00 – 17:00 Wpływ anime na zachodnie kreskówki
17:30 – 18:30 Reklamy z dalekiej Azji
19:00 – 20:00 Pokemonowe creepypasty

Do namiotu fundacji zapraszamy również pomiędzy panelami.  Będzie tu można zagrać w tradycyjne gry japońskie jak również te inspirowane Azją, a także wziąć udział w mini-konkursach i warsztatach.

Fundacja NAMI, FB Fundacji NAMI, RYUSHINKAI

Grupa: Allegro

Fusion ballet- połączenie klasyki ze współczesnym brzmieniem. Fuzja  różnych stylów tańca oparta na tańcu klasycznym. Połączenie odrębnych światów, energii i kontrastów, których efektem końcowym jest przenikanie się wielu gatunków. Lekkość, ponadczasowość, abstrakcja, ukryta w ruchach i muzyce. Taki właśnie będzie pokaz grupy Allegro prowadzonej przez znaną wrocławską tancerkę i instruktorkę baletu Emilię Zawalińską.

Gwardia Gryfa

Gwardia Gryfa to zespół chorągwiarsko-taneczny z Wrocławia, półfinaliści Mam Talent, którzy współpracowali z Operą Karkowską i stworzyli ceremonię otwarcia Wielkiego Meczu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Tu na naszej regionalnej arenie jesteśmy znani przede wszystkim z realizowanych dorocznie na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym Wielkich Parad Elfów i Reniferów. Gwardia Gryfa to najlepsza formacja chorągwiarska w Polsce, ale prawdziwym sekretem sukcesu naszych pokazów jest wzbogacenie chorografii o udział sekcji tanecznej. Te wszystkie osiągnięcia to szczera prawda i owoc systematycznej, ciężkiej pracy całego zespołu, ale w rzeczywistości Gwardia Gryfa to przede wszystkim zespół zwykłych ludzi, takich jak Wy – uczniów, studentów,  pracowników różnych firm, których uskrzydla i pcha do dalszych działań wzajemna przyjaźń oraz szacunek do widzów. Fuzja Sbandieartori, czyli włoskiej żonglerki chorągwiami i teatru tańca, to zdecydowanie nasza domena, uwielbiamy opowiadać historię ruchem i  rekwizytem, ale przede wszystkim chcemy wzbudzać emocje, szczególnie te pozytywne. Gwardia to ekipa absolutnych scenicznych szaleńców, którzy potrafią w ciągu lata objechać kilkadziesiąt miast realizując swoje pokazy i czerpiąc przy tym wielką radochę ze wspólnego spędzania czasu, a jeszcze większą z dzielenia się tą energią z widzami.

Gorąco zapraszamy na niedzielny warsztat chorągwiarski, który poprowadzą nasi mistrzowie sbandieratori, a atmosfera, jak zawsze w Gwardii, będzie bardzo ciepła i rodzinna. Artyści z prawdziwie włoskim charakterem wprowadzą Was do barwnego świata żonglerki chorągwiami. A już w sobotni wieczór podczas Gali Gwardia zaprezentuje swoją prawdziwą sceniczną twarz, realizując oprawę tego wydarzenia. Gwarantujemy, że zawładniemy sceną prezentując trzy kompletnie różne artystyczne oblicza, a w finale zaprosimy Was do wspólnej tanecznej zabawy. Jeśli spodobają się Wam nasze działania artystyczne to gorąco zapraszamy już  kolejnego dnia na godz. 12:00 na Arenę i na nasze warsztaty.

STOWARZYSZENIE TEATR TAŃCA I RUCHU Z OGNIEM MANTIKORA

Jesteśmy grupą złożoną z młodych i kreatywnych osób z szeroką gamą zainteresowań. Postanowiliśmy połączyć nasze pasje, przyprawić je ogniem i stworzyć teatr, który zaoferuje publiczności jedyne w swoim rodzaju przeżycia.

Na finał dnia otwarcia tegorocznych DF-ów zapraszamy wszystkich na polanę tuż obok amfiteatru, gdzie odbędzie się nasz spektakl „Noc Kupały” zrealizowany w konwencji Fire-Show.  Siedmiu artystów przy dźwiękach muzyki przesiąkniętej słowiańskimi inspiracjami porwie Was do świata prawdziwie mrocznych opowieści. Poczujcie na własnej skórze klimat Nocy Kupały, poznajcie prawdziwy obraz mitologii słowiańskiej, której mroczny charakter i demoniczne postaci są nieskończonym źródłem inspiracji dla wielu twórców. Podziwiajcie pełen grozy, a zarazem niepowtarzalnego uroku taniec wił, ale nie dajcie się do niego porwać, bo może być to Wasz ostatni taniec…

móve

móve – projekt artystyczny, który wykorzystuje techniki pantomimy, teatru i kuglarstwa w celu rozpowszechnienia nowych środków wyrazu scenicznego. Nazwa odwołuje się do angielskiego „move”, które oznacza dosłownie „ruch”, a polski akcent przywołuje na myśl skojarzenie z „mów”. Te skojarzenie znaczeniowe w połączeniu wskazują, że samym ruchem można na scenie powiedzieć bardzo wiele.

Edyta Kasprzyk – studentka specjalizacji pantomimicznej w SKiBA oraz Filologii polskiej (specjalność komunikologia) na Uniwersytecie Wrocławskim. Była aktorka Teatr Pod Kolumnami (2013-2017). Występowała z grupą prisma artem w przedstawieniu „Stacja 6” na Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Od niedawna związana z Gwardią Gryfa. Współautorka projektu dyplomowego „móve”.

Adam Banach – student specjalizacji pantomimicznej w SKiBA oraz V roku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Były aktor grupy pantomimicznej Teatr Pod Kolumnami (2015-2017), współtworzy trupę fireshow The GentleFlames oraz współpracuje z Kejos The-At-Er w spektaklu teatralno-cyrkowym „Miasto, którego nie było”. Twórca projektu Leonaut – kuglarstwo artystyczne. Prowadzi autorski warsztat „Kuglarz na scenie jak Lew na arenie”. Współautor projektu dyplomowego „móve”.

Post Ragnarök & Michał Zator

Post Ragnarök to wiele projektów, a dwa zespoły. Studio P.R. zajmuje się zrzeszaniem muzyków i aktorów głosu, celem tworzenia narracji dla słuchowisk naszej produkcji. Natomiast P.R. zajmuje się promowaniem utalentowanych artystów, w tym rzemieślników, tworząc wokół nich, bądź wraz z nimi, kompletnie nowe opowieści, interpretacje, dzieła, lub zwyczajne opowieści fabularne, w tym o współczesnym słowiańskim szamanie, Radogoście Wilczyśpiewie.

Efektem wspólnych pasji oraz zaangażowania po raz drugi, po wspólnym słuchowisku w konwencji konwentowej nie powagi, mamy przyjemność współpracować z Michałem Zatorem – jednym z niewielu na świecie, a niewykluczone że jedynym w Polsce harfistą wykonującym własny, autorski repertuar. Wielokrotny gość filharmonii, półfinalista V edycji programu Mam Talent. Stypendysta Marszałka Wielkopolski, a przy tym wyróżniony absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Strona grupy

WANDERERS WROCŁAW

Wrocławska drużyna quidditcha założona w listopadzie 2016 roku. Połączyła nas wspólna pasja do sportu i chęć latania na miotłach. Treningi pod okiem profesjonalnej kadry przyniosły niemałe efekty i dzięki nim zostaliśmy Mistrzem Polski 2018, a na międzynarodowym turnieju Slavic Cup sięgnęliśmy po srebro.
Drużyna to nie tylko zawodnicy i masa przygotowań do kolejnych rozgrywek, ale także zgrana paczka przyjaciół. Miotły w górę!