Goście

GOŚCIE ZAGRANICZNI DNI FANTASTYKI 2017

 

Lazare Gvimradze

24-letni artysta z Tbilisi w Gruzji. Kochał rysować od najmłodszych lat. Gdy na rynku pojawiły się tablety, ponownie odkrył swoją pasję do sztuki, mimo, że jego wykształcenie i praca zawodowa nie są z nią związane. Tworzy prace w klimatach science fiction i fantasy. Inspirują go filmy, pokazy, gry wideo.
Jego inspiracjami są zarówno współcześni mistrzowie cyfrowej sztuki, jak i weterani tworzący technikami tradycyjnymi.

Brian McClellan

Amerykanin, pisarz fantasy pochodzący z Cleveland, Ohio. Jest znany ze swojego popularnego uniwersum o prochowych magach, esejów na temat życia i z działalności pisarskiej.
Sławę przyniósł mu pierwszy tom Trylogii Magów Prochowych – „Obietnica krwi”- opublikowany w 2013 roku. Kolejne tomy to „Krwawa kampania” i „Jesienna republika”. W marcu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych ukazał się „Sins of Empire” otwierający nową trylogię „Gods of Blood and Powder”.

Angus Watson

Po zdobyciu dyplomu z Geografii na uniwersytecie w Bristolu,  spędził dwudzieste lata swojego życia podróżując. Gdy skończył trzydzieści lat, został publicystą, piszącym głównie dla brytyjskich gazet. Jego pierwsza trylogia fantasy to Epoka Żelaza, epicka romantyczna przygoda, osadzona pod koniec brytyjskiej Epoki Żelaza, na nowo opowiadająca historię inwazji Juliusza Cezara – tym razem z perspektywy Brytów. Jego strona internetowa to www.guswatson.com

Graham Masterton

Graham Masterton znany jest głównie z horrorów, ale w swojej karierze pisał również liczne thrillery, powieści katastroficzne, a także historyczne eposy. Jego pierwszy horror zatytułowany Manitou doczekał się ekranizacji z Tonym Curtisem w roli głównej, a trzy jego opowiadania sfilmowal Tony Scott dla serialu telewizyjnego The Hunger. Cztery lata temu Graham zainteresował się kryminałami. Jego osadzona w
Irlandii powieść Białe Kości stała się fenomenem czytnika kindle, na który
w miesiąc sprzedano 100 tysięcy egzemplarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


GOŚCIE DNI FANTASTYKI 2017

 

Aneta Jadowska

Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia swe dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy, więc kończąc prace nad heksalogią, już obmyśla kolejne powieści.

Marek Grzywacz

Mieszkaniec Józefowa koło Otwocka i absolwent politologii, pisze z powołania i zamiłowania, więc poświęca słowu pisanemu większość dostępnego mu czasu. Debiutował literacko w magazynie „Fantastyka: Wydanie Specjalne” w 2010 roku, z „Nową Fantastyką” związał się na dłużej jako publicysta. Stara się robić dużo rzeczy na raz – aktywnie zajmuje się publicystyką, redagowaniem tekstów, tłumaczeniami i wszystkim, co przynosi mu świat.

Kazimierz Kyrcz Jr

Prozaik, poeta, felietonista, okazjonalnie także tłumacz, mieszkający w Krakowie. Jego utwory zostały przetłumaczone na angielski, rosyjski, czeski oraz słowacki, a na podstawie opowiadania napisanego wspólnie z Łukaszem Śmiglem nakręcono film „Head to Love”, wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana. Ma na koncie dziesięć książek; ostatni zbiór opowiadań „Femme fatale” trafił do księgarń w połowie 2015 roku.

Michał Jakuszewski

Polski tłumacz literatury fantastycznej, z zawodu lekarz radiolog. Najbardziej znany z tłumaczenia cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” Georrge’a R.R. Martina. Członek fandomu fantastyki od 1981, kiedy to wstąpił do łódzkiego klubu Phoenix. Zaczynał od tłumaczenia wydawnictw klubowych, a od 1991 zajmuje się tym zawodowo. Tłumacz około stu książek takich autorów, jak George R.R. Martin, Steven Erikson, Glen Cook, David Brin, Ted Chiang, John M. Harrison i Robert Holdstock.

Rafał Kosik

Jest niedokończonym architektem. Po trzech latach przerwał studia na Politechnice Warszawskiej, aby założyć własną firmę – agencję reklamową Powergraph. Pisze od dawna, chyba od pierwszych klas szkoły podstawowej, ale na poważnie ujawnił się opowiadaniem „Pokoje przechodnie” w miesięczniku „Nowa Fantastyka” (nr 9/2001). Potem było kilkadziesiąt opowiadań, publikowanych głównie w „Nowej Fantastyce” i „Science Fiction”.

Kasia Sienkiewicz-Kosik

Redaktor i wydawca książek. Współwłaścicielka wydawnictwa Powergraph. Od pewnego czasu scenarzystka filmowa; z wykształcenia historyk sztuki. Wydane i redagowane przez nią książki były wielokrotnie nagradzane, m.in. Nagrodą im. Janusza A. Zajdla, Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego, Książką Roku IBBY; były także nominowane do Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej Gdynia.

Krzysztof Szafrański

Szef biura projektowego wydawnictwa Rebel. Wcześniej dyrektor handlowy wydawnictwa Kuźnia Gier i marketingowiec w Grannie i Goliath Games. Od lat zajmuje się popularyzowaniem gier planszowych, karcianych i fabularnych. Organizator m.in. Drużynowych Mistrzostw Europy Warhammera Fantasy Battle. Współorganizator ogólnopolskich konwentów. Fan form postteatralnych.

Jakub Dem Dębski

 

Twórca filmów na YT (m.in. seria Star Trek Przerobiony) i rysownik komiksów pojawi się na Dniach Fantastyki, by osobiście obsługiwać swoje stoisko, a także spotkać z czytelnikami i widzami podczas panelu typu AMA. Tworzy w internecie od 2004 roku.

Artur Wabik

Artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003-2012 wydawca komiksu i literatury fantastycznej. W latach 2013-2016 recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie. W 2016 roku przewodniczący jury międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Michał J. Walczak

Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, tłumacz, fonetyk; w wolnych chwilach muzyk, wokalista i tekściarz zespołu Voodoo Seeds. Debiutował na łamach „Niedobrych literek” opowiadaniem „Śmierć po kolędzie”. Autor zamieszczonego tamże cyklu opowiadań o detektorze. Od pewnego czasu ściśle współpracuje z Kazimierzem Kyrczem Jr.

Andrzej Zimniak

Pisarz, publicysta i naukowiec (chemik), ur. w 1946 r. w Warszawie. Wydał 13 książek: 8 zbiorów opowiadań, 3 powieści, zbiór esejów futurologicznych i poetycki tomik fraszek. Zimniak twierdzi, że świat jest zbyt ciekawy, żeby poprzestawać na jednym zajęciu, stąd jego rozliczne zainteresowania: pisarstwo, nauka, publicystyka, fotografia, podróże, nurkowanie i eksploracja wulkanów. Więcej informacji i dane kontaktowe na stronie autora.

Jacek Komuda

Zawodowy pisarz i historyk, aktualnie na podyplomowych studiach doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Jego dzieła, wciąż wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników.

Krzysztof Piskorski

Pisarz, twórca gier fabularnych, publicysta, żeglarz, wielbiciel historii i literatury. Autor gry fabularnej „Władcy Losu” (2001). Na jego książkowy dorobek składają się: „Wygnaniec” (2005), „Najemnik” (2006), ”Prorok” (2007), „Poczet dziwów miejskich” (2007), „Zadra”, tom I (2008) oraz tom II (2009), „Krawędź czasu” (2011), za którą doczekał się nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, oraz „Cienioryt” (2013).

Krzysztof  Owedyk

Rysownik, malarz, grafik, scenarzysta. Technik sztuk plastycznych, ze specjalizacją w metaloplastyce. Już w latach 90. w trakcie nauki w Liceum Plastycznym w Katowicach zaczął rysować i wydawać swoje komiksy, tworzone dotąd do szuflady. Uznany najbardziej twórczym artystą trzeciego obiegu; autor, wydawca oraz współtwórca wielu innych publikacji, okładek płyt, kaset, pocztówek, wzorów na koszulki, ilustracji prasowych.

Robert M. Wegner

Mąż wspaniałej kobiety, ojciec dwu ślicznych, inteligentnych i złośliwych bestii, które nazywa córkami. Pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotny laureat Sfinksa oraz Srebrnego Wyróżnienia, przyznanego przez Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, a na Euroconie 2014 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award

Michał Cetnarowski

Pisarz, redaktor, tłumacz komisów, publicysta. W latach 2010–2012 szef działu z literaturą polską w rodzimej edycji magazynu „Fantasy & Science Fiction”, od 2013 r. w dziale prozy polskiej w miesięczniku „Nowa Fantastyka”. W marcu ukazała się jego najnowsza książka – „Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości”.

Dominika Oramus

Dr hab., profesor Uniwersytetu Warszawskiego, filolog angielski, literaturoznawca. Zajmuje się powieścią współczesną, science fiction i poetyką postmodernizmu, a zwłaszcza relacjami nauk ścisłych i humanistyki w kulturze XXI wieku. Autorka m.in. książek: Grave New World. The Decline of the West in the Fiction of J.G. Ballard (Toronto 2015), Ways of Pleasure. Angela Carter’s Discourse of Delight in her Fiction and Non-Fiction( Frankfurt am Main, 2016).

Marek Oramus

Urodzony 23 III 1952 w Sieprawiu pod Krakowem, studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach ukończył w roku 1975 (specjalność energetyka jądrowa). Do 2013 roku autor cotygodniowego felietonu o książkach Galaktyka Gutenberga w „Dzienniku Polskim”. Obecnie stały współpracownik „Wiedzy i Życia” oraz dodatku Plus-Minus „Rzeczpospolitej”. Prowadzi witrynę o książkach pod adresem galgut.eu. Specjalizuje się w nauce i szeroko rozumianych zagadnieniach cywilizacyjnych.

Anna Kłosowska

Mieszka wraz z rodziną w Warszawie. W 2014 roku zaczęła udostępniać swoje prace szerszej publiczności za pośrednictwem profilu “Odmęty Absurdu” na portalu Facebook. Na co dzień pracuje w branży niezwiązanej z grafiką, choć jak sama pisze, chciałaby utrzymywać się z rysowania.

Jędrzej Osiński

Doktor informatyki (specjalizacja: sztuczna inteligencja), nauczyciel akademicki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a jednocześnie Senior QA Engineer i Line Manager w Cognifide, międzynarodowej firmie, tworzącej aplikacje internetowe dla globalnych marek. Zapraszamy do śledzenia go również na Twitterze: @dr_hawaii

Rafał Szłapa

Rocznik 1976, absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia Artysta grafik, a także technik druku sitowego, Przede wszystkim rysownik. Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów, między innymi założyciel i redaktor podobno legendarnego zinu „Lekarstwo”, twórca sporej ilości krótkich komiksów. Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.

Paweł Zagożdżon

Geolog, nauczyciel akademicki, badacz dawnych kopalń, zawzięty popularyzator geologii i górnictwa. Redaktor wydawnictw naukowych dotyczących historii górnictwa („Dzieje górnictwa…”, „Hereditas Minariorum”). Miłośnik sf i fantasy, zwłaszcza opowiadań starych autorów – wielbiciel stworzonych przez nich przedstawicieli życia innych planet, jak kurdle, wenusjańskie kankilony, strusiowaty Twil, czy papukot Oliwier.

Krzysztof Haladyn

Urodzony w 1983 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia dziennikarz i specjalista public relations, zawodowo żadnej pracy się nie boi.
Dwie wizyty w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES przypłacił utratą owłosienia w górnej części czaszki, więc teraz chciałby jechać w jakieś bezpieczniejsze miejsce – myśli o Nowej Ziemi lub okolicach zakładów Majak.

Mystery TV

Kanał MysteryTV powstał w 2014 z inicjatywy Jakuba Rutki. Początkowo formuła opierała się na krótkich filmach dokumentalnych z zakresu zjawisk paranormalnych, niewyjaśnionych i nadprzyrodzonych. Z czasem na kanale zaczęły pojawiać się wersje audio krótkich strasznych historii, zwanych creepypastami. Profesjonalna realizacja sprawiła, że MysteryTV szybko zdobyło popularność wśród miłośników gatunku, stając się jednym z najpopularniejszych kanałów o tej tematyce.

Dominika Węcławek

Autorka książek s-f, felietonistka, człowiek miliona profesji, miłośniczka podziemi. Współpracowała m.in. z pismami Ślizg, Loop, Życie Warszawy, Machina, Przekrój, Zeszyty Komiksowe, Kartki czy National Geographic Traveler. Urodzona w Sosnowcu, kilkukrotnie się przeprowadzała. Ukończyła wydział filozofii na UKSW. Obecnie mieszka we Wrocławiu wraz z dwójką dzieci

Michał Cholewa

Matematyk z wykształcenia, informatyk z zawodu, fantasta z zamiłowania. Nałóg czytania wykształcono mu podstępnie za młodu, zainteresowanie pisaniem przyszło z czasem. Fan twórczości Stanisława Lema, Joe’ego Haldemana i Roberta A. Heinleina. Historycznie zainteresowany wojną na Pacyfiku 1941-1945.
Laureat Nagrody im. Janusza Zajdla w roku 2015 za „Fortę” oraz Srebrnego Wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego za tę samą powieść.

Wojciech Szyda

Polski pisarz, z zawodu radca prawny. Debiutował opowiadaniem Psychonautka w listopadzie 1997 r. na łamach „Nowej Fantastyki”. Był trzykrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a Powieść Miasto dusz uzyskała w 2009 r. nominację do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.
W tym roku z okazji 20-lecia pracy twórczej ukazał się podsumowujący zbiór opowiadań „Przestrzeń poświęcenia”

Krzysztof „Khaki” Baranowski

Gra od 20 lat, a aktywnie działa w promocji gier fabularnych od 10 lat. Nagrywa prelekcje, relacje z konwentów, recenzje podręczników i publikuję je na YouTube, aby szerzyć wiedzę o tej fantastycznej pasji. Zrealizował projekt Master-Mind.in, w ramach którego co tydzień odbywały się merytoryczne spotkania RPG’owców online. Prowadzi fanpage Gry Fabularne na Facebooku, który dociera do ponad 50 tysięcy hobbystów miesięcznie.

Lech Majewski

Malarz, poeta, prozaik, reżyser. Urodzony w Katowicach, od 1981 pracuje przede wszystkim za granicą. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Jego filmy prezentowane były na festiwalach filmowych m.in. w Cannes, Wenecji, Berlinie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Londynie, Barcelonie, Jeruzalem i Montrealu, zdobywając wiele nagród.

Patryk Scelina

Grafik, producent muzyczny i specjalista postprodukcji filmowej. W ramach działalności muzycznej zajmuje się produkcją muzyki na potrzeby zwiastunów filmowych, gier, filmów krótkometrażowych i reklam. Współpracuje z cenionymi w branży zwiastunów filmowych firmami tj. BMG, SubPub Music, Sonic Librarian, a jego muzyka wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych filmów i seriali telewizyjnych m.in. „Marvel’s Agents of S.H.I.EL.D”.

Piotr Żukowski

Reżyser, operator, producent filmowy i telewizyjny, twórca Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End. Doktorant na wydziale reżyserii w PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie. Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Współproducent i autor zdjęć do filmów m.in. Piotra i Dominika Matwiejczyków, Bodo Koxa. Jest pomysłodawcą i założycielem Fundacji Obrazy Bez Granic oraz jej fundatorem. Pomysłodawca Fabryki Aniołów.

Paweł Sarbinowski

Scenarzysta, reżyser, poeta. Współtwórca Niezależnej Grupy Artystycznej SPAM z którą od 2008 roku jest organizatorem i producentem Przeglądu Kina Niezależnego SPAM. Współproducent wielu filmów Piotra Matwiejczyka.

Agnieszka Hałas

Rocznik ’80, z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumaczka i autorka fantastyki. Laureatka I miejsca w konkursie literackim Horyzonty Wyobraźni (2010). Od 2011 r. kieruje działem literackim magazynu internetowego Esensja. Nominowana do nagród: Nautilus (2003), Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego (2017) i dwukrotnie do Śląkfy w kategorii Twórca Roku (2013, 2016).

Bartek Biedrzycki

Mieszkający w Konstancinie-Jeziornie polski scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki. Fantastykę poznał dzięki przygodom pilota Pirxa, ale zaczytywał się także w wielotomowych sagach fantasy. Zanim zaczął publikować książki, pisał i wydawał komiksy, zajmował się publicystyką oraz nagrał kilkaset audycji mówionych. Lubi mięso, robienie zdjęć i rozbiórki mostów drogowych.

Jakub Węglarz

Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie student informatyki na Politechnice Śląskiej. W branży gier wideo od siedmiu lat. Pracował w Techlandzie, przy kilkunastu projektach. Obecnie level designer i programista w Artifex Mundi.

Tomek Wlazło

Z wykształcenia inżynier energetyk, zawodowo projektant i producent gier komputerowych. Obecnie pracuje nad mobilnym hack`n`slashem Bladebound oraz kooperacyjnym Bladebastards w firmie Artifex Mundi. W przeszłości związany z Techlandem, gdzie projektował między innymi Dying Light. Specjalizuje się w konstruowaniu całościowych struktur gier i rozwiązaniach gameplayowych. Prywatnie pasjonata gier (a jakże), science-fiction i turystyki górskiej.

Konrad Okoński

Mgr sztuk pięknych wydziału Grafiki
wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysownik komiksów w internecie od
2004 roku, od kilku lat także rysownik komiksów na papierze. Autor Wiśni,
Kwarcowego Paciorka i Kija w Dupie. Prowadzi podkasty: Schwing z Robertem Bele Sienickim i Inside Baseball z Mateuszem Żarkowskim. Fan wszelkich deskowych sportów i gry w go.

Tomasz Szulc

Wykładowca, pracownik Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Autor ponad  600 artykułów w językach: polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim publikowanych w najbardziej renomowanych czasopismach. Znaczna ich część dotyczy techniki militarnej. Uczestnik licznych imprez międzynarodowych, od wczesnej młodości konsekwentny czytelnik literatury SF i (czasami) Fantasy (Tolkien, Norton). Odkrycie „wieku średniego” – T.Pratchett.

Jarosław Rybski

Wrocławianin z krwi i kości, który ma, co prawda kilka ulubionych miejsc na świecie, ale nie wyobraża sobie życia poza Starym Miastem. Tłumacz prawie 100 książek i takiej samej liczby komiksów. Przekładał dzieła T.S. Eliota, Mario Puzo, Irvine Welsha, Philipa K. Dicka, Adriana Czajkowskiego, Scotta Westerfelda i innych. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Debiutuje książką Bractwo Wrocławskie – Warkot, której akcja toczy się we Wrocławiu w latach 50tych z udziałem sił nieczystych.

Piotr Budak

Znany szerszej publiczności jako Ventas, jest jednym z czołowych znawców historii Warcrafta w naszym kraju. Zasłynął jako autor „Pradawnej Kroniki” (pierwszej polskiej książki o dziejach Azeroth), serii filmów „Lore of W3” zamieszczanych na kanale YT oraz licznych artykułów na portalu WoWCenter.pl. Po nawiązaniu współpracy z tłumaczem książek z uniwersum Warcrafta, czuwa nad poziomem i zgodnością polskiej wersji już przy piątej książce, która (mamy nadzieję) zawita wkrótce na półki księgarń.

Marta Kisiel

Szlachetny rocznik 1982. Przebrzydła polonistka z romantycznym skrzywieniem, święcie przekonana, że Słowacki zachwyca, i nie mówcie, że nie zachwyca, skoro zachwyca (sprawdzić, czy nie Mickiewicz). Poprawiacz błędów cudzych, czyli redaktor, popełniacz własnych, czyli autor, jak również tłumacz z zaskoczenia.
Jej najnowsza książka, Siła
niższa, stanowi długo wyczekiwaną kontynuację bestsellerowego debiutu.
Przez własnych czytelników czule nazywana ałtorką (pisownia oficjalna)

Tomasz Marchewka

Urodzony w Krakowie, rocznik ’87. Jako dziecko zamiast strażakiem chciał
zostać hackerem. Jest scenarzystą w studiu CD PROJEKT RED – pracował nad grą „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, a także nad dodatkiem „Krew i Wino”. W maju ukazała się jego debiutancka powieść „Wszyscy patrzyli, nikt nie widział”. Poza pisaniem, entuzjasta dobrej kawy, sztuk walki i kolekcjoner tuszu pod skórą.

Piotr W. Cholewa

Polski tłumacz literatury anglojęzycznej, głównie fantastycznej (najbardziej znany z tłumaczenia serii Świat Dysku) oraz działacz polskiego fandomu fantastycznego. Z wykształcenia doktor matematyki (Uniwersytet Śląski). Wieloletni członek Śląskiego Klubu Fantastyki, były prezes i sekretarz Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction.

Grzegorz Przybyś

Rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division 48.  Pracował nad takimi tytułami jak „Call of Jaurez:Bound in Blood”, „Dead Island” and „Call of Juarez: The Cartel”. Jego portfolio zawiera takie projekty jak „Witcher 3”, „Dying Light” „Call of Juarez: Gunslinger”. Aktualnie studio pracuje nad grą „Gwent” ( CDP RED ) oraz „Vampyr” ( Dontnod Entertainment). Od 2015 roku tworzy okładki dla amerykańskiego wydawnictwa „Dark Horse” oraz współpracuje z firmą „Blizzard”

Wojciech Rzadek

Rocznik 1980. Krakus. Z wykształcenia tłumacz i pedagog, magister filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. (Z zawodu) Game Designer, Trener, Product Manager, Mistrz Gry. Od 23 lat zajmuje się wszelkiego typu rozrywką interaktywną:, grami RPG, grami planszowymi, LARP’ami, grami terenowymi i symulacyjnymi, Od 19 lat aktywny i czynny MG.  Jest autorem trzech gier planszowych obecnych na rynku gier: Rice Wars, Abetto oraz Astro Jam.

Paweł Jaroński

Rysownik i ilustrator. Ilustruje głównie swoje pomysły na gry słowne.
Tworzy je od początku 2015 roku, a niedawno obchodził dwulecie działalności
w internecie. Na Dniach Fantastyki pierwszy raz opowie szerszej
publiczności o swoim jubileuszowym albumie i odpowie na pytania widzów.

Łukasz Śmigiel

Wykładowca UWr. Naukowo najbardziej interesuje go rynek książki, promocja literatury i proces wydawniczy. Książkoholik, którego drugą miłością jest radio. Od wielu lat związany z różnymi stacjami radiowymi. Obecnie często opowiada o książkach w Radiu Wrocław i rozmawia z pisarzami na antenie Radia Wrocław Kultura. Wydawca dwóch niszowych, pulpowych czasopism (Magazynu Coś oraz Złotej Ery Komiksu).

Jarosław Boberek

Aktor filmowy oraz teatralny i dubbingowy.  Obecnie współpracuje z OCH Teatrem, gdzie gra w spektaklu „NOS” oraz z teatrem Capitol, gdzie występuje w spektaklu „Dwie połówki pomarańczy”. Od lat dubbinguje w znanych produkcjach filmowych, animowanych oraz w grach komputerowych. Był m.in. głosem Nathana Drake’a – głównej postaci w serii gier „Uncharted”, wcielił się również w Króla Juliana, najbardziej charakterystycznej postaci w animacji „Madagaskar”.

Bartosz Łęczycki

Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy młodszego pokolenia w Europie.
Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy”(2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka”(2008). Czołowy polski pedagog i popularyzator harmonijki. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.

Paweł Jóźwiak – Rodan

Najbardziej znany jako autor scenariusza, zdjęć i reżyser filmu dokumentalnego „Mama Tata, Bóg i Szatan”, który zdobył liczne nagrody w kraju i zagranicą. Wyreżyserował także krótkometrażowy film fabularny OSIEM9, który został zakwalifikowany do sekcji konkursowej East End Film Festival w Londynie oraz zdobył Nagrodę Publiczności UNIFEST w Madrycie.

Kate Niemczyk

Ilustratorka i rysowniczka komiksów z Wrocławia. W branży komiksowej zadebiutowała w 2016 roku serią „Mockingbird” pisaną przez Chelsea Cain. Aktualnie pracuje nad projektami dla Marvel Comics i Blizzard Entertainment. W nielicznych wolnych chwilach tworzy komiksowe stripy o grach na swojego bloga https://kate-n-bd.tumblr.com/

Staszek Mąderek

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Z pasji także aktor i kompozytor muzyki filmowej.
Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam, teledysków i niezależnych animacji oraz filmów krótkometrażowych (np.: „Stars in Black” z 2000r. lub „This is Tatooine” z końca roku 2015).  Obecnie kończy prace nad autorskim, pełnometrażowym filmem fabularnym „Gwiazdy w Czerni”.

Michał Przybył

Producent, reżyser dubbingu i kierownik producji w PRL Studio. Odpowiada za dubbing takich tytułów jak „Heavy Rain”, „InFamous”, „Rise & Fall Civilizations at War”. Reżyser filmu „Złodzieje energii”.

Krzysztof Gawronkiewicz

Wrodzony w 1969 r. w Warszawie. Grafik, storybordzista i twórca komiksów. Zadebiutował w 1989 r. jako ilustrator opowiadań w „Nowej Fantastyce”, gdzie ukazały się również jego pierwsze komiksy. Autor „Esencji”,  która wygrała pierwszy europejski konkurs zorganizowany przez telewizję Arté i wydawnictwo Gléant. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Błażej Augustynek

Quest Designer w CD Projekt RED. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i współautor książki „Olbrzym
w cieniu: Gry wideo w kulturze audiowizualnej”. Pracę w branży gier zaczął w 2011 roku w studio Reality Pump. Brał udział w zakładaniu krakowskiego oddziału CD Projekt RED gdzie jako Quest Designer pracował nad grą „Wiedźmin 3: Dziki Gon” oraz nad dodatkiem „Krew i Wino”.

Wojciech Zembaty

Autor kilku opowiadań dla Nowej Fantastyki, oraz arturiańskiego fantasy „Koniec Pieśni”. Interesuje się historią, religioznawstwem i kontrkulturą. Jako „redaktor kreatywny” pracował przy scenariuszach, m.in. „Miasta 44” i serialu „Belfer”. Obronił też doktorat o bohaterach faustowskich i ewolucji wyobrażeń natury, którego fragmenty zamieścił Czas Fantastyki. Pierwszy tom jego kolejnej powieści „Głodne Słońce” ukazał się nakładem wydawnictwa Powergraph, obecnie kończy pracę nad drugim.

Dominik Stankiewicz

Rocznik 1989. Filmy, seriale i muzyka to jego chleb powszedni. Od ponad czterech lat prowadzi fanpage „Filmy, Które Ryją Banie Zbyt Mocno”, od ponad roku blog „Zryta Bania Stanleya”. Na Facebooku jego stronę śledzi już ponad 59 tysięcy osób i nic nie wskazuje na to by ich popularność miała wyhamować. Ma nadzieję, że kiedyś uda mu się wydać książkę, nie tylko o „zrytych” filmach.

Konrad Czernik

Lead concept artist w firmie TECHLAND , z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Tytuły zrealizowane na podstawie konceptów Konrada to m.in. seria Dead Island, seria Call of Juarez, Hellraid i kilka projektów realizowanych w ShortBreak Studios. Kilka lat wspomagał aranżację środowiska gry, by płynnie przejść do specjalności projektowania postaci.