CZARNY KUR

Jesteśmy drużyną  rekonstrukcji historycznej Czarny Kur z Wrocławia. Zajmujemy się odtwórstwem Słowian Zachodnich z okresu wczesnego średniowiecza. Zapraszamy do naszego obozowiska, gdzie zaprezentujemy dawną kuchnię, a także rzemiosło. Przeprowadzimy warsztaty z lepienia naczyń i grzechotek glinianych, pokażemy jak drukowano wzory na tkaninie, oraz zaprezentujemy technikę tkania krajek na bardku.
https://www.facebook.com/pg/czarnykur

ZAKON ŚWIĘTEGO PŁOMIENIA

Ludzie uwielbiający uniwersum postapokaliptyczne znane z gier z serii Fallout. Na co dzień wiodą spokojne życie we Wrocławiu, jednakże gdy mają chwilę wolnego, przywdziewają czerwono-czarne pancerze i maszerują ku czci Świętego Płomienia, wspólnie eksplorując lasy, zwiedzając ruiny oraz promując postapo w kulturze. Od 2007 roku organizują „Zakonki” – konwent post-apokaliptyczny, podczas którego uczestnicy pijąc piwo na oponach wcielają się w rolę mieszkańców Wastelandu.

IR 32

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „NYSA 32″ powstała w marcu 2007 roku jako wolontariat działający pod patronatem Urzędu Miejskiego w Nysie, a od 15 lutego 2008 roku działa jako pełnoprawne stowarzyszenie. To tyle z nudnej teorii, a teraz konkret dla Ciebie drogi rekrucie! Jeśli jesteś spragnionych wiedzy na temat realiów z jakimi musiał się zmierzyć prosty żołnierz armii Prus, doby wojny siedmioletniej i nie tylko, to jest to coś dla Ciebie! Warsztaty z musztry, przygotowania amunicji czy kary cielesne i szykany to tylko przedsmak tego co może Cie spotkać! Dlatego nawet się nie zastanawiaj i dołącz do nas na Dniach Fantastyki!”

A tu nasza strona na FB: https://www.facebook.com/Regiment32/

CENTRUM GIER FABULARNYCH FURIA

Jak co roku Centrum Gier Fabularnych FURIA zaprasza do fosy pod zamkiem na strzelnicę ASG oraz bazarowy sklepik. Na strzelnicy każdy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do celów nieruchomych korzystając z airsoftowej klasyki, ale również kilku bardziej urozmaiconych replik. W naszym sklepiku znajdziecie różnego rodzaju gadżety konwentowe, gry planszowe, elementy strojów, wyposażenie na LARPy z tematyki miliatriów i postapo, ale również wiele innych różności.