Ekspozycja przekrojowa twórczości Sebastiana Skrobola, 1 piętro

Na wystawie zaprezentujemy w dużych formatach blisko 20 prac wrocławskiego artysty-grafika. Wystawa będzie okazją do zapoznania się z całym spektrum możliwości tego artysty. Tematyka prac będzie nawiązywać do głównego tematu tegorocznych Dni Fantastyki – grozy i mrocznych baśni.

Sebastian Skrobol – ur. 1987 wrocławski twórca komiksowy, wielokrotnie wyróżniany w festiwalowych konkursach za swoje krótkie formy komiksowe. Jego prace publikowane były w różnych katalogach, albumach zbiorczych i antologiach. Zawodowo pracuje jako ilustrator i grafik (głównie na potrzeby gier). Na koncie ma dwa albumy komiksowe „Quiet little Melody” i  „Mute”

http://www.skrobol.com

Ekspozycja „Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek” Barbary Iwańskiej,  3 piętro

„Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek” to współczesna baśń opowiadająca o podróży w głąb siebie, dojrzewaniu i przyjaźni. Choć powieść Renaty Rusnak mocno osadzona jest w współczesnych czasach, w moich ilustracjach skupiłam się na scenach odwołujących się do odwiecznych archetypów. Bohaterki przestają być postaciami które przeżywają tylko własne rozterki czy przemiany, wkraczają w świat odwiecznych symboli i odwołań, stając się uniwersalnymi figurami, niczym konstelacje gwiezdne czy postacie z kart tarota. Zależało mi by uchwycić w ilustracjach zwolnienie czasu, zawieszenie, coś na granicy jawy i snu gdzie wszystko co odwieczne łączy się z indywidualnością postaci, sprawiając że czas przestaje mieć znaczenie. Ważnym elementem budującym kompozycję i potęguje nastrój tajemnicy jest światło. Czasem mocne jak refraktor oświetla postać niczym aktora na teatralnej scenie, innym razem delikatne pulsujące, wychodzące z wnętrza postaci, a nie źródeł zewnętrznych.

Barbara Iwańska (ur. 1990)  w latach 2010-2016 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa. Prace dyplomowe obroniła w pracowni malarstwa prof. Adama Brinckena i rysunku dr hab. Rafała Borcza i Magdaleny Kuleszy-Fedkowicz. W latach 2012 – 2015 uczęszczała do pracowni projektowania książki dr.hab. Doroty Ogonowskiej. Obszar jej twórczych poszukiwań obejmuje książkę artystyczną, rysunek, instalację, malarstwo. W swojej pracy podejmuje tematy związane z człowiekiem, jego emocjami. Interesuje ją motyw przenikania i rzeczywistość na pograniczu jawy ze snem. Często inspiruje się tekstami literackimi i poezją. ​