Miło nam poinformować, że Wołów Nerd Festiwal został imprezą partnerską Dni Fantastyki. Oto co organizatorzy imprezy o niej piszą:

Wołów Nerd Festival to wydarzenie powstałe dzięki sukcesowi Electronic Games – przedsięwzięcia trzech młodych osób (Karoliny Kołackiej, Wiktorii Kajdzik oraz Michała Wojsławskiego), które postanowiły zrobić coś dla swojego miasta i zorganizowali turniej
e-sportowy. Już pierwsza edycja EG spotkała się dużym zainteresowaniem nie tylko graczy, ale i mieszkańców. Ten sukces sprawił, iż formuła kolejnej edycji rozwijała się wraz z zainteresowaniem i zaangażowaniem wołowskiej młodzieży, bez której organizowanie tak skomplikowanego przedsięwzięcia nie mogłoby się udać. Ważna jest także współpraca z Wołowskim Ośrodkiem Kultury, w szczególności z panem Rafałem Zającem. Przed nami trzecia edycja imprezy tym razem pod nazwą Wołów Nerd Festival.

Po zorganizowaniu dwóch oficjalnych turniejów postanowiliśmy zmienić nazwę i jeszcze bardziej rozbudować program imprezy, co skutkowało także zmianą nazwy wydarzenia. Trzecia edycja naszej imprezy odbędzie się w dniach 06-07. 04. 2019r. W Wołowskim Ośrodku Kultury. Zapisy drużyn trwają do 17.02.2019r., natomiast 28.02. dowiemy się jak wygląda rozstawienie drużyn oraz terminarz gier w pierwszej rundzie, która ruszy 1.03 i rozgrywać się będzie online. Na finałowe rozgrywki, które odbędą się podczas Wołów nerd festival dostaną się tylko najlepsi.

W poprzedniej edycji zawodów zgłosiło się 26 pięcioosobowych drużyn walczących o zwycięstwo w rozgrywkach Counter Strike: Global Offensive i League of Legends. Było także dziesięciu zawodników rywalizujących w rozgrywkach Hearthstone. W tym roku dodatkowo gracze będą brać udział w turnieju Fifa19. Organizacja tak skomplikowanych rozgrywek wymaga wielu osób, które sprawiają, że całość przebiega bez większych przeszkód. Na szczęście popularność e-sportu rośnie z roku na rok, co skutkuje większym zainteresowaniem ze strony osób w rożnym wieku.

Wołów Nerd Festival to nie tylko gry. Podczas wydarzenia będzie wiele dodatkowych atrakcji. Już w ubiegłych latach organizowaliśmy przestrzeń z grami planszowymi i fabularnymi. W tym roku rozwijamy naszą ofertę o dodatkowo Nerd Cafe, cosplay, warsztaty oraz konkursy. O atrakcjach będziemy informować już niebawem na naszym fanpage.