Kanał MysteryTV powstał w styczniu 2014 roku, a jego założycielem jest Jakub Rutka – lektor radiowo-telewizyjny, którego głos można usłyszeć w takich stacjach jak RMF, Zet, Eska, Discovery, TVN czy TVP. Dziś kanał MysteryTV jest jednym z najpopularniejszych kanałów w Polsce publikującym creepypasty i autorskie serie grozy w formie profesjonalnych słuchowisk z aktorami czy lektorami jak Maciej Gudowski, Piotr Borowiec czy Tomasz Knapik. Od 2015 roku stale gości na Dniach Fantastyki we Wrocławiu, gdzie członkowie prowadzą warsztaty pisarskie oraz panele na temat zjawisk paranormalnych czy miejsc nawiedzonych.

EKIPA MYSTERYTV

JAKUB RUTKA
Założyciel MysteryTV, lektor filmowy i radiowy. Jest lektorem produkcji emitowanych w takich stacjach jak RMF, Zet, Eska, Discovery, National Geographic, TVP, TVN. Jest głosem marek Opel, Hyundai, Telepizza, Modecom, Play, Biedronka. Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, prezenter. Właściciel studia nagraniowego LEKTOR i banku głosów lektorskich. Scenarzysta i autor opowiadań grozy.

MACIEJ PAPIEŻ
Autor serii "Ja Łowca" oraz wielu pojedynczych opowiadań takich jak "Brat Emmanuel", "Rozmowa" czy "Pasożyt". Recenzent, moderator i redaktor kanału MysteryTV. Współtwórca scenariuszy dokumentalnych serii MysteryTV.

GABRIEL GRULA
Autor serii "Czas Z", "Mortsville 2", "14 Nawiedzonych Nocy 3" opowiadań "Pożegnanie" oraz książki "Szmaciane Lalki"

Kategorie: PRELEGENCI