Natalia Kościńska – twórczyni podcastu „Słowiańskości”, polonistka z powołania i wykształcenia, członkini Stowarzyszenia Badaczy Popkultury „Trickster”.
Jej zainteresowania badawcze to polski folklor (ze szczególnym uwzględnieniem wątków religijnych, w tym demonologii) oraz sposoby jego wykorzystywania w popkulturze. Wygłasza prelekcje m.in. na Dniach Fantastyki we Wrocławiu, Polconie, Horror Day czy Nyskonie, uczy studentów i szkoli kadry kultury w ramach współpracy z Fundacją Good Culture. Czyta słowiańską fantastykę, słucha polskiego folku, bywa na imprezach rekonstrukcyjnych.
Autorka scenariuszy terenowych gier mobilnych inspirowanych lokalnymi historiami i dziedzictwem kulturowym Polski, np. „Ścieżki czarownic” na podstawie badań prof. W.E. Peuckerta, „Przebudzenie stolemów” o demonologii kaszubskiej czy „Gdzie Licho nie może…” o zwyczajach i obrzędach dawnych Słowian. W wolnych chwilach haftuje krzyżykami, zdobywa kolejne szczyty i ogląda filmy o okrętach podwodnych. Marzy o własnym toporze.
W tym roku zapraszamy na trzy prelekcje Natalii: 1. Słowiański realizm magiczny, folk noir i nowe legendy 2. Nie tylko literatura – słowiańskość w popkulturze 3. Jak być Słowianką_Słowianinem w XXI wieku? O definicjach słowiańskości