Leśnica to jedno z bardziej urokliwych miejsc we Wrocławiu. Pełne zieleni i niepowtarzalnego klimatu. Właśnie to, że nie znajduje się w bezpośrednim centrum miasta sprawia, że nie da się podrobić jej fantastycznej atmosfery!

 

Ale, ale! Drogi podróżniku, to, że Leśnica nie sąsiaduje z Dworcem Głównym wcale nie sprawi, że wyprawa będzie podobna do tej, którą swego czasu odbył poczciwy Bilbo Baggins.

 

Do CK Zamek możesz dotrzeć z centrum kilkoma różnymi środkami komunikacji:

  • Tramwajem…Bezpośrednio do Leśnicy dojeżdżają tramwaje nr 3, 10 oraz 20 (kierunek Leśnica). Czas dojazdu z centrum wynosi ok. 30 min. Według rankingu MPK tramwaj nr 10 to najszybciej jeżdżąca linia tramwajowa we Wrocławiu. 

    Możesz również wsiąść w tramwaj nr 33 jadący w kierunku pętli Pilczyce. Na niej możesz przesiąść się w dowolny tramwaj jadący w kierunku Leśnicy.

 

  • Autobusem…Bezpośrednio 101 (kierunek Leśnica, odjeżdża z ul. Kwiskiej, czas jazdy ok. 30 minut) i 148 (kierunek Leśnica, odjeżdża spod Dworca Głównego PKP, czas jazdy ok. 40 minut).

    Schemat komunikacji miejskiej we Wrocławiu znajdziesz tutaj.

 

  • Pociągiem…Połączenie kolejowe to najszybsza forma dotarcia do Leśnicy z centrum (czas dojazdu to mniej niż 20 min!).

Osobom przyjeżdżającym do nas spoza Wrocławia zalecamy kupienie biletu do stacji Wrocław-Leśnica. Ważny bilet MPK (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne) wystarczy, aby bez dodatkowych opłat jeździć pociągami osobowymi między wszystkimi stacjami we Wrocławiu. Jeśli chcesz podróżować pociągiem we Wrocławiu z papierowym biletem czasowym, bilet ten należy najpierw skasować w pojeździe MPK. Oferta obejmuje przejazdy 2. klasą pociągów osobowych Kolei Dolnośląskich i pociągów REGIO Przewozów Regionalnych.

Więcej na temat podróży pociągiem z biletem MPK znajdziesz tutaj. Jeśli natomiast potrzebujesz sprawdzić połączenia linii kolejowych i kupić bilet przez internet, zapraszamy tutaj.

 

Aby ułatwić Ci pobyt w nowym mieście i współpracę z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, proponujemy, abyś wyposażył swój telefon w aplikację jakdojade.pl, którą możesz pobrać stąd (Android) lub stąd (iOS). Będzie twoim Złotym Kompasem i pomoże poruszać się po Wrocławiu, który miejscami przypomina labirynt.

 

Jeśli przyjeżdżasz do nas na kilka dni i nie będziesz nocować w Leśnicy – najbardziej opłaci Ci się kupienie biletu 72-godzinnego. Pamiętaj, że każdy kupiony bilet musisz skasować w autobusie lub tramwaju – zwłaszcza, jeśli chcesz z niego skorzystać w pociągu!

 

Jeśli komunikacja miejska to Twój kryptonit, warto skorzystać z taksówki lub aplikacji przewoźniczych takich jak Uber czy Taxify. Posiadaczy sprzętu „z jabłuszkiem” odsyłamy tutaj: Uber lub Taxify. Pamiętaj jednak, że do ich używania jest wymagane posiadanie karty płatniczej!