Pamiętacie, gdy chodziliście na bale przebierańców w przedszkolu i podstawówce? Jak było? Przenieśmy to teraz na trochę wyższy poziom. Twórcy strojów na Waszych oczach będą walczyć o tytuł Kryształowego Smoka wśród Cosplayerów!

Uczestnicy zawalczą o:

Tytuł najlepszego, a wraz z tytułem Nagroda Główna – 700zł oraz statuetka Kryształowego Smoka!

Nagrodą specjalną – „Najlepsze ostrze” –  w tym roku jest to miecz dwuręczny o wartości dwóch tysięcy złotych ufundowany przez naszego sponsora – Militaria.pl​. (Zawalczyć o nią będą mogli Uczestnicy pełnoletni, którzy w swoim stroju będą mieć element broni białej.

Ponadto Jury będzie mogło przyznać wyróżnienia w kategoriach: najlepiej technicznie wykonany strój, najlepszy strój uczestnika do 12 roku życia

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie 1.06 – 25.06.2019 na adres cosplay@dnifantastyki.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:
– imię, nazwisko, pseudonim uczestnika
– datę urodzenia (w przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodziców dostarczona najpóźniej w dniu rozpoczęcia konkursu)
– imię postaci, dzieło, z której pochodzi postać
– krótką informację opisującą wykonanie stroju (max. 1000 znaków)
– materiał źródłowy (format jpg)
– ewentualny podkład muzyczny do prezentacji stroju (maksymalnie 2 min; format mp3)
– email (jeśli inny niż ten, z którego Uczestnik wysyła zgłoszenie) oraz telefon kontaktowy
– ewentualną zapowiedź, którą przed występem ma odczytać konferansjer

Opcjonalnie może zawierać:
– zdjęcie gotowego, bądź niemal skończonego stroju.

Każdy Uczestnik, którego zgłoszenie będzie przyjęte, otrzymuje 50% zniżkę na wejściówkę zakupioną w przedsprzedaży na Dni Fantastyki 2019. Pełny tekst regulaminu znajdziecie tutaj.