Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie Kryształowe Smoki, skierowanego do młodych i początkujących twórców. W 2019 roku przygotowaliśmy dwie kategorie konkursowe – Opowiadania i Ilustracja.

Autorzy nominowanych prac zostaną poinformowani e-mailem o tym fakcie do 31 maja 2019 roku. Otrzymają również darmowe akredytacje na Dni Fantastyki 2019. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 6 lipca 2019 roku w czasie Gali Dni Fantastyki.

OPOWIADANIA

Przedmiotem konkursu jest opowiadanie, które ma dotyczyć interpretacji tematu Dni Fantastyki 2019 – Czas. Dalsza, głębsza interpretacja tematu zależy tylko od uczestników konkursu. Opowiadanie nie może przekraczać 12 000 znaków ze spacjami. Podstawowymi kryteriami oceny będą przede wszystkim pomysłowość i wysoki poziom merytoryczny.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

I. Od 10 do 15 lat – dla pierwszego miejsca nagroda rzeczowa o wartości 300 zł
II. od 16 lat – dla pierwszego miejsca nagroda w kwocie 700 zł

Dni Fantastyki we współpracy z wrocławskim Wydawnictwem Kłobook mają dla Was jeszcze jeden powód, dla którego warto powalczyć w tegorocznych „Kryształowych Smokach”.
Autorzy, którzy zdobędą pierwsze pięć miejsc w konkursie (i ci, którzy poza opowiadaniem konkursowym skrywają w czeluściach swoich szuflad maszynopis powieści tylko czekający na to, aby ujrzeć światło dzienne), otrzymają od wydawnictwa gwarancję, że w momencie przesłania swojego tekstu, zostanie on w ciągu sześciu miesięcy w całości przeczytany oraz opatrzony informacjami zwrotnymi. W przypadku, gdy maszynopis zachwyci wydawców oraz wpisze się w profil wydawnictwa, będzie możliwe podpisanie umowy wydawniczej i co za tym idzie – wydanie powieści drukiem.

Dodatkowo we współpracy z wydawnictwem wydamy antologię najlepszych opowiadań w formie e-booka, a cały dochód z jego sprzedaży zostanie w całości przekazany na cele charytatywne.

Jury w składzie: Krzysztof Haladyn, Dominika Węcławek, Krzysztof Biliński, Martyna Ościk (Wydawnictwo Kłobook) i Grzegorz Wielgus postanowiło nominować:
 
– w kategorii opowiadania, dla autorów w wieku 10-15 lat:
Alicja Huk, „Układ czasowy”
Natalia Kiryluk, „Zegarek”
Zuzanna Kania, „Mungo”
 
– kategorii opowiadania, dla autorów w wieku 16+ lat:
Katarzyna Hajok, „82°55′50″ в. д.”
Kamila Modrzyńska, „Świadomość żmii”
Anna Szumacher, „Amerykański sen”

Pełny tekst regulaminu konkursu znajdziecie tutaj.

Zgoda na udział osoby niepełnoletniej – tutaj

ILUSTRACJA

Przedmiotem konkursu jest ilustracja, która ma dotyczyć interpretacji tematu Dni Fantastyki 2019 – Czas. Dalsza, głębsza interpretacja tematu zależy tylko od uczestników konkursu. Dopuszczalne techniki wykonania prac to: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

I. Od 10 do 15 lat – dla pierwszego miejsca nagroda rzeczowa o wartości 300 zł
II. od 16 lat – dla pierwszego miejsca nagroda w kwocie 700 zł

Jury w składzie: Konrad Czernik, Artur Wabik, Jakub Syty postanowiło nominować:
 
– w kategorii ilustracja, dla autorów w wieku 10-15 lat:
Julia Gruca, Drzewo czasu,
Cyprian Maciąg, Czas – strażnik zegarów,
Zosia Wybacz, Komnata czasu,
 
– kategorii ilustracje, dla autorów w wieku 16+ lat:
Róża Budzińska, Po latach,
Izabela Jaraszek, Spirala życia,
Michalina Targosz, Strażnik,

Pełny tekst regulaminu konkursu znajdziecie tutaj.

Zgoda na udział osoby niepełnoletniej – tutaj