Zapraszamy do współpracy z Wrocławskimi Dniami Fantastyki. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego: media@dnifantastyki.pl

IMPREZY PARTNERSKIE

10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria jest wydarzeniem tworzonym przez pasjonatów dbających przede wszystkim o wysoki poziom merytoryczny punktów programu, przyjazną, rodzinną atmosferę oraz bezpieczeństwo uczestników. Pracujemy wolontariacko, aby zapewnić Wam darmowy dostęp do kultury i zaprezentować wszystko, co w fantastyce najlepsze.

Czas: 8-10 lutego 2019.
Miejsce: Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, Gniezno.

Zjava to konwent Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki Avangarda – trzydniowa impreza poświęcona wszelkiego rodzaju grom bez prądu (m.in. planszówkom, larpom, grom RPG, karciankom). Coś dla siebie znajdą zarówno weterani, jak i początkujący gracze.

Zjava zapewnia:
– wspaniałą zabawę z nowymi i starszymi grami;
– wyszkolonych wolontariuszy, którzy pomogą Wam poznać gry od podszewki bez ślęczenia nad podręcznikami i instrukcjami;
– strefę dla najmłodszych, w której dzieciaki postawią pierwsze kroki w RPG i planszówkach;
– ciekawe prelekcje i pokazy związane z grami;
– konkursy i turnieje z nagrodami!

Wołów Nerd Festival to wydarzenie powstałe dzięki sukcesowi Electronic Games – przedsięwzięcia trzech młodych osób (Karoliny Kołackiej, Wiktorii Kajdzik oraz Michała Wojsławskiego), które postanowiły zrobić coś dla swojego miasta i zorganizowali turniej e-sportowy. Już pierwsza edycja EG spotkała się dużym zainteresowaniem nie tylko graczy, ale i mieszkańców.

Ten sukces sprawił, iż formuła kolejnej edycji rozwijała się wraz z zainteresowaniem i zaangażowaniem wołowskiej młodzieży, bez której organizowanie tak skomplikowanego przedsięwzięcia nie mogłoby się udać. Ważna jest także współpraca z Wołowskim Ośrodkiem Kultury, w szczególności z panem Rafałem Zającem. Przed nami trzecia edycja imprezy tym razem pod nazwą Wołów Nerd Festival.

Nyskon to festiwal wyjątkowy, bo łączy świat fantasy, kulturę Japonii i dalekiego wschodu, cosplay, gry bez prądu, furry, postapo, escape room, RPG i ludzi przepełnionych pasją.
A to jeszcze nie wszystko, ale nie możliwe jest to opisać, bo u nas po prostu trzeba być!
Wszystko jest tu całkowicie za darmo, a do tego prawdziwy pruski fort, który zapewni odpowiedni klimat.