Blok Gry i Multimedia

Blok Gry i Multimedia porwie Was do innych wymiarów, gdzie będziecie mieli do odegrania ważną rolę w utrzymaniu władzy nad spustoszonym wojną krajem lub… na niecodziennym studenckim biwaku.

W trakcie prelekcji poznacie kulisy pracy twórców, którzy dają życie wirtualnym krainom. Dowiedzcie się, jakie wyzwania i inspiracje towarzyszą projektowaniu tych niesamowitych narracji.

Zapoznacie się ze sztukami improwizacji na sesjach RPG. Odkryjcie, jak wcielać się w postacie i tworzyć niezapomniane historie, które przeniosą Was w zupełnie inne światy.

Nasze spotkanie nie ogranicza się tylko do samej rozrywki. Skupimy się również na aspektach psychologicznych związanych z grami. Specjalnie dla was, profesjonaliści i pasjonaci, uchylą rąbka tajemnicy na temat tworzenia narracji i światów w grach wideo. Wyjaśnią różnice między gamingiem a e-sportem oraz znaczenie jakie wywarła twórczość Tolkiena na branżę gier.

To tylko wierzchołek góry lodowej! Nasz blok tematyczny „Gry i Multimedia” pełen jest niesamowitych przygód, inspirujących spotkań i fascynujących dyskusji.

Poznajcie naszych Gości!

D

Działowski Mateusz „Pan Mateusz” – znacie Gospodę RPG? Mateusz „Pan Mateusz” Działowski wraz z innymi fantastycznymi ludźmi tworzy owy kanał (który jest jednym z tych największych, gdzie pierwsze skrzypce gra temat gier fabularnych), a w tym roku jest również Gościem bloku Gry i Multimedia. Co ciekawe, swoją podróż przez bezmiar internetowej twórczości rozpoczął już w 2012 roku. Był także członkiem tvgry, gdzie mówił o różnorodnych grach aż przez siedem lat!

G

Gudlejf – jego blog „Gudlejf Adventures” oprócz wyżej wymienionych elementów, zawiera w sobie tematykę fantasy i science-fiction, choć głównym zamysłem bloga jest prowadzenie sesji RPG. Gleb jest mistrzem gry, a także patronem polskiego wydania Warlock! rpg od wydawnictwa Hengal. Prowadzi współpracę z Black Monk Games przy patronacie systemu Pendragon rpg, a na tegorocznych DFach będzie DMem trzech sesji.

R

Rudek Krzysztof „Jaxa” – mistrz gry, twórca, nieustanny propagator RPG, okazjonalnie gracz. Spiritus movens bloga “RPGowa Alchemia”, na którym recenzuje podręczniki i pisze o prowadzeniu gier fabularnych.
Krzysztof organizuje konkursy dla drużyn graczy „Archipelag”. Mistrz gry i wychowawca na obozach młodzieżowych „Tol Calen”.
Z fandomem związany już ponad ćwierć wieku. Przez ten czas wielokrotnie organizował konwenty (Imladris, Krakon) jak i prelegował na nich. Publikował w starej “Magii i Mieczu”, “Smokopolitanie” oraz w “Nowej Fantastyce”. Współpracuje przy polskich wydaniach między innymi gier “Conan: Przygody w erze niewyśnionej”, “Age of Sigmar: Soulbound” oraz “Wrath & Glory”.
Niepoprawny fan Star Treka, który wciąż ma nadzieje, że ujrzy rpgową Gwiezdną Wędrówkę w polskiej wersji językowej.

W

Wieczorek Adam – z samymi RPG związany jest aż od 30 lat, z czego większość poświęcił na Zew Cthulhu. Autor dziesiątek poradników i przygód do tego systemu.
Pisał do Magii i Miecza, a także magazynów Portal i Gozoku oraz serwisu Nowa Gildia. Był pomysłodawcą pierwszej (i jak dotąd jedynej) antologii polskich opowiadań lovecraftowskich – Przejścia.
Pracował także nad redakcją zbiorów opowiadań Augusta Derletha i Clarka Shtona Smitha, powieści Colina Wilsona i opowiadań H.P. Lovecrafta, Artura Machena i Algernona Blackwooda.
Redaktor naczelny Black Monk Game. Ma na koncie napisanie kampanii Dwie z tysiąca, która łączy jego zamiłowanie do gier fabularnych, twórczości Lovecrafta oraz Egiptu.
Natchnienie Go nie opuszcza, gdyż jest również współautorem podręcznika Mity Wojny, stworzył przygodę Ogniste Lato do Tajemnic Pętli, a od jesieni 2019 r. prowadzi cykl cotygodniowych niedzielnych pogadanek na grupie na Facebooku o nazwie Badacze Tajemnic. Zastanawia się również nad reaktywacją kanału Naczelny Cthultysta na YouTube, a bardzo możliwe, że jeden z awatarów Wielkich Przedwiecznych całkiem przejął nad nim kontrolę…